Новини » Світ 24 квітня, 2019, 3:55
У Латвії визнали законним переведення шкіл нацменшин на державну мову навчання

Конституційний суд Латвії визнав законною освітню реформу, яка передбачає переведення шкіл національних меншин на латиську мову.

Про це повідомляє видання Delfi з посиланням на рішення суду, передає Громадське.

У своєму рішенні Конституційний суд вказав, що рамкова конвенція про захист національних меншин передбачає, що будь-яка людина має право вивчати свою рідну мову. Однак, в якому обсязі держава реалізує це право не вказано – конвенція залишає країнам право вирішувати самим.

В основному, в Європі домінує державна мова освіти з окремими предметами рідною мовою, вказали в суді. До того ж, право вивчати рідну мову не повинно заважати освоєнню державної мови.

Конституційний суд вважає, що поправки до закону про освіту дотримуються права національних меншин як на етапі основної освіти, так і в основній школі.

«Російська мова в Латвії самодостатня, при тому, нацменшини повинні знати державну мову на такому рівні, щоб вони могли повноцінно брати участь в житті демократичного суспільства використовуючи цю мову», – пояснив суд.

У своєму рішенні суд також врахував занепокоєння міжнародних організацій, але як вказав Омбудсмен Латвії – у них немає всієї інформації про ситуацію в країні, зазначено в рішенні.

Також суд взяв до уваги історію Латвії та зміну національного складу країни в роки радянської окупації.

Позов до суду подала партія «Согласие». Вона вважає антиконституційними поправки, які «ліквідують білінгвальну освіту в середній школі і різко звужують використання мов меншин в основній школі».

Нагадаємо, у квітні минулого року президент Латвії Раймондс Вейоніс затвердив перехід шкіл національних меншин на латиську мову навчання. Відповідний перехід передбачений в рамках освітньої реформи в Латвії.

Перед цим сейм Латвії у третьому, остаточному читанні ухвалив поправки до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

10 березня у Ризі близько тисячі людей вийшли на акцію протесту проти збільшення частки навчання у школах державною латиською мовою. Організаторам протесту виступив «Російський союз Латвії».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 12:00 :58