Новини » Економіка 24 квітня, 2019, 16:09
Традиційними методами стимулювати розвиток економіки України не вдасться, – Устенко
ZIK
ZIK

Очевидно, що у тій економічній ситуації, у якій опинилась Україна, вона не може і не повинна стимулювати розвиток економіки традиційними методами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив економіст Олег Устенко.

«Задуми команди Зеленського є реалістичними щодо економічного розвитку, але не це є наріжним каменем для них. Абсолютно очевидно, що Україна зараз перебуває у тій ситуації, що вона не може і не повинна стимулювати розвиток економіки традиційними методами», – сказав Устенко.

Зокрема, до традиційних методів належать монетарний та фіскальний. Але монетарні методи не спрацюють, тому що може бути серйозне продавлювання курсу і збільшення інфляції, а фіскальні методи не спрацюють тому, що Україна перебуває в зоні бюджетного дефіциту.

«Те, з чим планує працювати президент Зеленський, це, перш за все, інвестиційний клімат в країні. Системні рушії, які можуть різко накачувати економіку інвестиційним ресурсом. При цьому не в такому розкладі, як це було при тій адміністрації, яка відходить. Коли начебто йшла мова про те, що бізнес-клімат в країні покращується, а притік інвестицій зменшується», – прокоментував він.

За його словами, якщо подивитись, наприклад, прогноз по інвестиціях на цей рік, то це 1,5 мільярда доларів, а минулого року ми отримали 1,7 мільярда доларів, ще раніше 2,5 мільярда доларів та 3,4 мільярда доларів. Тобто Україна перебуває на не зростаючому тренді вже протягом усіх років після 2014 року.

«Навіть війна не пояснює спадаючий економічний тренд. Очевидно, що можна завести економіку до високих темпів росту, якщо ти зможеш залучати інвестиційний ресурс щороку. Це важливо і вкладається повністю в економічну програму пана Зеленського. Для того, щоб ефективно боротись із бідністю, що він декларує, а також зменшити еміграцію та вирішити решта питань, потрібен ресурс, який би завів економіку», – додав Устенко.

Нагадаємо, сьогодні зранку на вході у Маріїнський палац нардеп Олексій Гончаренко презентував плакат з поцілунком Ігоря Коломойського та Володимира Зеленського.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 10:12 :27