Новини » Львів 24 квітня, 2019, 12:47
СБУ розслідує провокацію із опитуванням про «долю Галичини після виборів»
СБУ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
СБУ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Управління Служби безпеки України у Львівській області проводить перевірку за фактом поширення в мережі Інтернет провокаційного «опитування», у якому йдеться про «перспективи регіону» на кшталт «окремої незалежної держави» чи «приєднання до іншої держави».

Про це повідомили в прес-службі УСБУ у Львівській області.

Відповідно до попередніх експертних висновків, вказане «опитування» містить окремі ознаки складу злочину, передбаченого статтею 110 Кримінального кодексу України. Зокрема, публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

«Наразі СБУ вживає заходів для встановлення усіх причетних до організації вказаної провокації та притягнення їх до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

З урахуванням набутого спецслужбою досвіду виявлення і блокування фактів діяльності російських спецслужб проти України, у т.ч. спрямованої на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в нашій державі, закликаємо мешканців регіону не піддаватись на провокації та не сприяти публічному поширенню вказаного «опитування», який є очевидним елементом ворожої пропаганди», – сказано у повідомленні.

Про провокаційне опитування повідомила у Фейсбуці журналіст Світлана Хитрова.

«От, сьогодні ходила жіночка і проводила опитування, де нам буде краще, в межах України, чи окремо, чи з Польщею...

Жінку було шкода, просто заробляє від біди, а от замовників попитати б, чи вони шарять у кримінальному законодавстві. СБУ, ау», – написала журналістка.

Відреагували на провокаційне соцопитування в Українській Галицькій Партії:

«Це якийсь жах! Ми категорично засуджуємо проведення такого опитування! Вважаємо, що анкета містить у собі ознаки замаху на територіальну цілісність України.

Ми звертаємось в СБУ, щоб з’ясувати замовників цього псевдодослідження та дати повну правову оцінку.

Ми звертаємось до медіа з проханням надати максимальну увагу цьому факту і зробити все можливе, аби дізнатися замовника цієї провокації.

Ми звертаємося до мешканців, аби вони не брали участі у цьому анкетуванні, а краще – викликали поліцію у зв’язку з наявністю ознак порушень за статтею 110 Кримінального Кодексу України (посягання на територіальну цілісність держави)».

Цю інформацію у СБУ підтвердили виданню Zaxid.net, уточнивши, що опитування справді проводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

У самому інституті журналістам повідомили, що опитування проводять на замовлення видання «Дзеркало тижня».

Нагадаємо, співвласником «Дзеркало тижня» є Юлія Мостова, дружина політика, кандидата у Президенти Анатолія Гриценка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 01:27 :26