Новини » Події 24 квітня, 2019, 6:10
Російський арктичний табір закрився без українського літака

Російський арктичний дрейфуючий табір «Барнео», який проводився з початку 2000-х, цього року не відбудеться. Державіаслужба України не дала дозволу літаку ДП «Антонова» на польоти в Арктику.

Як повідомляє ВВС, табір «Барнео» був створений Російським географічним товариством та діє в Арктиці з 2001 року. Він спеціалізується на комерційному туризмі, як то лижних переходах до полюсу, але в таборі також часто відбуваються пропагандистські заходи РФ та тренування військових.

Раніше персонал та відвідувачів у «Барнео» доставляли з аеродрому на Шпіцбергені українські «АН-74», найкраще пристосовані для посадки на кригу. Цього року організатори табору скасували контракт, оскільки літак «Авіаліній Антонова» не отримав дозволу Державіаслужби України на польоти в районах на північ від 80-ї широти.

У «Антонова» заявили, що заздалегідь повідомили організаторів табору про те, що їхній літак не зможе полетіти в Арктику, і тоді з ними був укладений договір про рейси за маршутом зі Шпіцбергена до Мінська. Контракт розірвали, коли АН-74 вже прилетів у Норвегію, і він був змушений повернутися у Київ. У прес-службі ДП «Антонов» назвали те, що відбулося, проявом інформаційної війни проти України.

Раніше повідомлялося, що Росія офіційно відмовилась купувати українські ракети «Зеніт».  Контракт на виробництво 12 «Зенітів» був укладений в квітні 2017 року, але у квітні 2019 росіяни вирішили розірвати договір з українським «Південмашем».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 11:36 :08