Новини » Політика 24 квітня, 2019, 13:55
Профільний комітет рекомендує Раді прийняти зміни до закону про ЖКГ
Джерело: epravda.com.ua
Джерело: epravda.com.ua

Парламентський Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проект Закону № 10228 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».

Метою законопроекту є, зокрема, врегулювання питань перехідного періоду, що виникають через введення в дію Закону України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», в частині регулювання надання послуг з управління багатоквартирним будинком, пише Українське право.

Згідно із цим документом, суттєво змінюється система взаємовідносин між виконавцями комунальних послуг та споживачами; визначається можливість обрання співвласниками моделей договірних відносин у багатоквартирному будинку (до 1 травня 2020 року) та укладення відповідних договорів з виконавцями послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами; визначається структура плати виконавцю комунальної послуги залежно від обраної співвласниками моделі договірних відносин у будинку; встановлюються вимоги до формування та встановлення тарифів на комунальні послуги.

У період з 1 травня 2019 року до 1 травня 2020 року в Україні відбуватиметься хаотичний перехід споживачів від «старих» договорів про надання комунальних послуг до «нових». Такий перехід здійснюватиметься у кожному багатоквартирному будинку окремо, що не дозволяє підприємству оперативно переглядати тарифи у зв’язку з переходом окремо взятого будинку на нові договірні відносини.

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не приймуть рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги до 01.05.2020, між виконавцем та кожним співвласником буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги.

Законопроект пропонує встановити вимогу щодо одномоментного переходу споживачів та виконавців комунальних послуг на нові договори про надання цих послуг (у випадку якщо співвласники багатоквартирного будинку не повідомлять виконавця відповідної комунальної послуги про прийняття рішення щодо обрання однієї з моделей організації договірних відносин).

Документ зобов’язує виконавців комунальних послуг укласти договори не пізніше:

1 жовтня 2019 року – договори про надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води;

1 січня 2020 року – договори про надання послуг з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 10:56 :35