live
Новини » Політика 2166

План Путіна: Російський політик назвав найефективніші санкції проти Кремля

ZIK

За діючого режиму Росія залишається ворожою країною, і в межах путінського правління ніколи не буде забезпечене сусідське співробітництво. Найбільш потужний удар, який міг би завдати Захід, а зокрема США, це надання Росії як державі відповідного статусу.

Це зауважив політик, соціолог та економіст Владислав Іноземцев у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Російський політик пояснює, що роздаючи паспорти в окупованих районах Донецької та Луганської областей, Путін показує послідовність своєї позиції щодо України. Утім він не має на меті перетворити Україну на російську колонію, адже переслідує інші цілі.

«Путін реально ненавидить Україну як державу, яка відбулася. Він розуміє, наскільки небезпечний приклад незалежної успішної України для самих росіян, а тому робить усе можливе, щоб Україна була якомога слабшою.

І тому я абсолютно переконаний, що Путін не хоче отримати Донбас у склад Росії, так само, як Абхазію та південну Осетію, де так само роздавали паспорти. Він прагне, щоб відірваність цих регіонів від України продовжувалася та посилювалася», – зазначив Владислав Іноземцев.

У такій ситуації, допускає експерт, у випадку перемовин із новою українською владою Кремль буде наполягати на Мінському форматі та просуватиме ідею зворотної інтеграції Донбасу в Україну.

«Путін прагне зробити Донбас всередині України таким собі «троянським конем», який буде завжди торпедувати будь-які прозахідні та проєвропейські прагнення України. І вже зараз створюється реальний контингент російських громадян, яких потім потрібно буде «захищати та відстоювати їхні права». Це довгострокова ідеологічно-політична диверсія», – підкреслив пан Іноземцев.

Він зауважив, що такий крок Росії частково полегшує завдання для української дипломатії, оскільки раніше Кремль протягом всіх років війни наголошував, що жодним чином не втручається в конфлікт на Донбасі, і що російських військ там нібито немає.

«Коли на Донбасі з’являться тисячі російських громадян, то Москва не зможе займати таку віддалену позицію. І тому така політика з боку Росії відкриває для нового українського президента можливість вимагати прямих перемовин і серйозно переформатувати попередні домовленості.

Але чи можна домовитися з Путіним, щоб Росія залишила Україну в спокої? Я, думаю, що ні. За діючого режиму Росія залишається ворожою країною, і в межах путінського правління ніколи не буде забезпечене сусідське співробітництво», – констатував політик.

Також він визнав, що вплив західних санкцій на російську економіку на сьогодні є досить слабким. І не тому, що санкції не впливають, а тому, пояснює експерт, що економічна політика путінського керівництва така, що знищує економічне зростання в Росії набагато ефективніше, ніж будь-які зовнішні впливи.

«Економіка Росії фактично перебуває в стагнації вже протягом кількох років, але це заслуга внутрішньої жорсткої путінської політики щодо бізнесу та підприємців. Тоді як всі санкції, які вводив Захід, були досить частковими.

На мій погляд, найбільш потужний удар, який міг би завдати Захід, а зокрема США, це надання Росії статусу держави-спонсора тероризму. Наразі у цьому списку перебуває 4-5 країн, і є всі підстави, щоб таке рішення було прийняте і щодо Росії. Адже коли Держдеп США приймає таке рішення, то велика кількість жорстких санкцій щодо країни починають працювати само собою. До того ж, це робить країну реальним ізгоєм», – зауважив Владислав Іноземцев.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...
Loading...
Loading...