Новини » Суспільство 24 квітня, 2019, 10:51
Нове дослідження мозку пояснило, чому у незрячих поліпшується слух

Дослідження не раз показували, що люди, які у ранньому віці стають незрячими, можуть набувати кращих слухових здібностей порівняно зі зрячими. Втім, механізми мозку, які роблять це можливим, так і залишаються не до кінця зрозумілими. Нова робота американських фахівців, мабуть, вперше виявила основу цього явища.

Результати дослідження опубліковані в Journal of Neuroscience, пише Naked-science.

«Існує думка, що сліпі люди краще справляються зі слуховими завданнями, тому що їм доводиться жити у світі без візуальної інформації. Ми хотіли вивчити, як це відбувається в мозку», – розповідає нейробіолог Йони Файн (Ione Fine) з Університету Вашингтона.

Файн і її команда використовували функціональну магнітно-резонансну томографію (фМРТ) для вивчення активності слухової кори – частини мозку, яка обробляє слухову інформацію – як у незрячих, так і у контрольної групи зрячих людей. Серед учасників четверо незрячих мали ранню сліпоту, а у п’яти була анофтальмія, при якій очі не можуть розвиватися. В експерименті цим учасникам відтворювали ряд чистих тонів, резонували їх на різних частотах, в той час як пристрій фМРТ реєстрував активність мозку. Контрольна група пройшла ту ж процедуру.

Коли дослідники проаналізували результати, то виявили, що незрячі мали тенденцію обробляти тони в більш вузькій і точній смузі пропускання, ніж зрячі, припускаючи, що їх настройки частоти в слуховій корі краще опрацьовуються, ніж у контрольної групи.

«Наше дослідження показує, що мозок сліпих більше здатний відображати частоти. Для зрячої людини точне уявлення звуку не таке важливе, тому що у нас є зір, який допомагає розпізнавати об’єкти, в той час як у сліпих є тільки слухова інформація. Це дає нам уявлення про те, які зміни в мозку пояснюють, чому сліпі краще виділяють та ідентифікують звуки у навколишньому середовищі», – пояснює один із співавторів дослідження Келлі Чанг (Kelly Chang).

Команда фахівців стверджує, що ці результати є першим науковим свідченням систематичних змін нервової настройки в слуховій корі людини в результаті сліпоти. Як слухова кора розвиває цю форму нейропластики, до сих пір залишається невідомим, проте фахівці припускають, що це може бути «адаптацією до ранньої сліпоти».

Подальші дослідження можуть допомогти вченим більше наблизитися до розуміння основи слухової адаптації мозку. За словами дослідників, це прекрасний приклад того, як на розвиток здібностей в мозку немовляти впливає середовище.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 23:21 :54