Новини » Політика 24 квітня, 2019, 21:48
У найближчі роки конфлікт на Донбасі буде заморожено: думки експертів
ZIK
ZIK

Мінський формат чи прямі перемовини з Путіним – у команді Зеленського назвали кілька варіантів встановлення миру на Донбасі. Та експерти наполягають: найближчими роками кардинально змінити ситуацію не вийде.

Про це йдеться у програмі новин «Перші про головне» в ефірі телеканалу ZIK.

Рішення Путіна щодо України залежать від Зеленського. Так, сьогодні зранку прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відповів журналістам на питання, як очільник Кремля буде вибудовувати російсько-українські відносини.

«У будь-якому випадку президент РФ буде діяти, опираючись на дії та заяви Зеленського», – каже Дмитро Пєсков.

За кілька годин потому Путін зробив черговий підступ щодо України: спростив процедуру отримання російських паспортів мешканцями ОРДЛО. А відтак питання, чи вдасться новообраному президентові врегулювати проблему миру на Донбасі, стане ще більш незрозумілим.

«Зеленському все одно доведеться грати у вже встановлених координатах», – зазначає військовий Сергій Гармаш.

«Перемовини треба вести напряму з Путіним», – додає військовий експерт Святослав Стеценко.

Нещодавно в команді Зеленського назвали кілька варіантів розв’язання конфлікту. Один з яких – Мінський формат.

«Мінськ – це база. Наші партнери вже багато зробили у цьому форматі. Ми не можемо сам на сам залишитися з Росією в цій проблемі», – каже консультант у сфері оборони команди Зеленського Іван Апаршин.

Утім деякі фахівці одразу зауважують: Мінський формат мир на Донбасі не встановить. Росія у своїх інтересах все робить для того, аби й надалі утримувати військовий конфлікт на Сході. І сьогоднішнє рішення Путіна про спрощення процедури отримання російського паспорта для мешканців окупованих ними територій – тому підтвердження.

«Через дипломатичний етикет всі будуть робити вигляд, що «мінський сценарій» працює. Мабуть, будуть зустрічатися підгрупи у гуманітарній і військовій сферах», – каже військовий експерт Дмитро Снегирьов.

В інших варіантах, запропонованих командою Володимира Зеленського, кажуть експерти, чітких планів ще не почули.

«Ми почули загальні речі, які до того часу озвучувалися не один раз. Вони не стосувалися ні формату, ні його змісту, ані його наповнення. Ймовірно, фраза про залучення США стосувалася Нормандського формату. Теза, яка стосувалася Будапештського формату – це повернення до старих форм», – говорить дипломат Роман Безсмертний.

«Я не бачу в Зеленського особливого ліфта для розв’язання проблем. Він говорив про інформаційну війну за зупинення вогню. Можливо, Зеленський сам не дуже розуміє, що таке війна і з ким воює», – коментує військовий експерт Сергій Гармаш.

У найближчі кілька років, кажуть експерти, конфлікт на Донбасі перебуватиме у стадії замороженого.

«Імовірно, конфлікт залишиться у форматі замороженого протистояння. Будуть обстріли на тій чи іншій ділянці», – каже військовий експерт Дмитро Снегирьов.

Проте Захід, каже експерт, не дозволить загострювати конфлікт. Він і далі утримуватиме агресію Росії санкціями.

Нагадаємо, ОБСЄ хоче відправити на Донбас спільний з ООН миротворчий контингент.

Альона Гулай, «Перші про головне»

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 14:56 :10