«Натхненні Пінзелем: У Львові відкрилась виставка живопису, присвячена відомому скульптору

Виставка живопису «Натхненні Пінзелем» в рамках проекту «Під зорею Пінзеля» у Львівському органному залі. Фото: Микола Тис/ZIK

У Львівському органному залі відкрилась виставка живопису «Натхненні Пінзелем» в рамках проекту «Під зорею Пінзеля». Так організатори хочуть привернути увагу до видатного українського скульптора Іоана Пінзеля та врятувати храм в Годовиці, де він творив.

Організатор, власниця «Арт-студії Івони Лобан» Івона Лобан розповіла, що цей проект утворився два роки тому, щоб популяризувати ім’я геніального скульптора Іоана Пінзеля.

«Сталося так, що ще шість років тому роботи Пінзеля їздили в Лувр, і за три місяці з’явилися мільйони шанувальників. Але, не зважаючи на це, багато львів’ян досі не знають, що на площі Митній знаходиться музей Іоана Пінзеля. Тоді я почала роздумувати, що можу зробити для популяризації імені Пінзеля. За освітою я модельєр, тому створила колекцію одягу, натхненну роботами Пінзеля. Згодом попросила своїх друзів художників намалювати картини – це була така собі пересувна виставка, яка подорожувала і досі подорожує з нами всією Україною. Зараз цей проект об’єднує багато напрямків, і кожного разу ми стараємось робити щось креативне. Дуже хочемо достукатися до людей, яким поки не відомі роботи скульптора», – розповіла Лобан.

Також організатор зазначила, що таким проектом намагаються зібрати кошти на відновлення зруйнованого храму селі Годовиця, на Львівщині, де Пінзель втілював свої ідеї.

«Привертаючи увагу до Пінзеля, ми також привертаємо її до храму Годовиці, де знаходився вівтар, який і відправляли до Лувру. Цей храм із 1974 року знаходиться без даху. Тобто там є унікальні фрески, які руйнуються. І своїм проектом ми – творчі люди, хочемо привернути увагу до нього і зробити все, щоб храм це й був збережений. Можемо похвалитись, що нас почули, і минулого року держава виділила кошти на проектно-кошторисну роботу. У цьому році вони теж передбачаються», – заявила Лобан.

Побачити картини у галереї Львівського органного залу можна до 30 травня 2019 року.

Loading...