Новини » Світ 24 квітня, 2019, 8:27
На Марсі вперше зафіксували землетрус
Марс. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Марс. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Французький сейсмометр Seismic Experiment for Interior Structure вперше зафіксував землетрус на Марсі.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому у вівторок на сайті Французького центру космічних досліджень, повідомляє Сегодня.

Сейсмометричний датчик був встановлений на Марсі автоматичної міжпланетної станцією Mars InSigh у грудні 2018 року. Як повідомили тоді в Національному управлінні США з аеронавтики і дослідження космічного простору, сейсмометр став першим подібним приладом, встановленим на поверхні іншої планети.

У CNES відзначили, що «6 квітня 2019 року, на 128 день місії, був зареєстрований слабкий, але виразний сейсмічний сигнал, аналогічний тим, що були відзначені на поверхні Місяця під час місії пілотованих космічних кораблів Apollo».

Президент CNES Жан-Ів Ле Галль, коментуючи цю подію, зазначив, що «французький сейсмометр є наріжним каменем співробітництва в космічній галузі між Францією і США». «Не зважаючи на те, що він тільки почав свою місію, зафіксований землетрус вже став першим успіхом, який допоможе нам дізнатися більше про Марс», – підкреслив Ле Галль.

За інформацією НАСА, сейсмометр SEIS дозволить вченим зрозуміти внутрішню структуру Марса, вивчивши коливання грунту або так звані марсотрясіння. Аналізуючи те, як сейсмічні хвилі поширюються через оболонки Марса, дослідники сподіваються визначити глибину і склад кожного з шарів.

Прилад, що вимірює марсотрясіння, був створений CNES за підтримки цілої низки світових наукових центрів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 01:34 :00