Новини » Економіка 24 квітня, 2019, 12:53
На формальності витрачаються роки: Гройсман розкритикував систему ухвалення рішень у країні
ZIK
ZIK

У суспільстві є запит на швидші зміни, тому потрібно перероблювати систему ухвалення рішень, адже часом на формальності витрачаються роки. Вирішити поставлені завдання допоможе ефективна взаємодія парламенту, президента та уряду.

Про це на засіданні уряду, яке транслював телеканал ZIK, заявив Прем’єр Володимир Гройсман.

Він наголосив: у суспільстві є запит на більш швидкі зміни, тому потрібно вирішити низку важливих питань, зокрема, й щодо змін законодавства. Найперше – потрібно переробити систему ухвалення рішень у державі.

«Іноді на формальності ми витрачаємо півроку, півтора, або й два, для того, щоб ухвалити відповідний закон та нормативні документи. Лише після цього починаємо впровадження змін. Це говорить про те, що система є неефективною, недосконалою і, фактично, гальмує нас на шляху цих змін», – заявив Прем’єр-міністр.

Тож він підкреслив: на порядку денному стоїть низка завдань, які потрібно сьогодні вирішити. Зокрема – реформа децентралізації, яку вважає однією із найбільш успішних.

«Її метою було передача влади людям на місця, щоб вони самі вирішували, кого обирають, а ті – мали повноваження та фінансові ресурси. Зрозуміло, що цю реформу потрібно продовжувати і захистити. Для цього нам слід розпочати конституційний процес в рамках децентралізації влади», – вважає глава уряду.

Окрім того, важливим, на думку Гройсмана, є і питання судової системи.

«Ми уже кілька місяців є об’єктами атак різноманітних судових позовів, зупинок постанов уряду рішеннями судів. Це свідчить про те, що у певній своїй частині судова система є абсолютно неефективною, вона не викликає довіри. Думаю, парламент абсолютно чітко має зрозуміти, де у нашій законодавчо-судовій системі є вади і як їх потрібно виправити», – зазначив він.

Водночас, Гройсман наголосив і на питаннях розвитку економіки, зокрема – понад 30 законів, які мали б позитивно впливати на її зростання та захист українського бізнесу.

«Бачимо, що порядок денний є насиченим, а щоденні виклики – достатньо серйозні. Як і раніше, маємо проблему держборгу, який нам навішали до 2014 року, нові торгові та енергетичні війни, які проти нас розв’язує РФ, та багато завдань, що потребують правильних і професійних рішень. Ми їх забезпечимо. Однак, для цього потрібна ефективна взаємодія парламенту, президента та уряду. Вважаю, що ця взаємодія має бути навколо однієї ідеї – сильної та розвиненої країни», – підкреслив Володимир Гройсман.

Як повідомлялось раніше, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман подякував Порошенку за пройдені п’ять років і обіцяв прискорити позитивні зміни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 03:52 :58