Морський спецназ ССО ЗСУ відпрацьовує ведення ближнього бою в трюмах кораблів

Фото: 73 морський центр спеціального призначення/Facebook

Бійці 73-го морського центру спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних сил України в рамках триваючих тренувань VBSS (visit, board, search and seizure) в складі абордажних груп відпрацьовують ведення ближнього бою (Close Quarter Battle, CQB).

«Абордажні групи Морського центру відпрацьовують CQB, що передбачає контакт на надзвичайно близьких дистанціях між противниками в умовах замкненого простору, недостатнього освітлення та незнайомих приміщень», – повідомляється на сторінці центру в соцмережі Facebook.

У прес-службі центру зазначають, що особливістю ближнього бою на кораблях у трюмах є те, що він може відбуватися в приміщеннях без освітлення, або в умовах, коли команда веде боротьбу за живучість корабля.

«У випадку розвідників Морського центру місце дії – трюм кораблів, на яких відпрацьовуються дії в рамках тренувань VBSS», – йдеться в інформації.

Згідно з повідомленням, цей етап навчання є четвертою частиною тренувань дій на воді, в яких беруть участь бійці центру останнім часом.

Так, 12 квітня бійці центру в рамках бойової підготовки відпрацьовували висадку на судна повітряним шляхом із метою захоплення, що є однією з основних складових морських абордажних дій.

17 квітня бійці 73-го морського центру спецпризначення розпочали першу частину навчання діям на воді із захоплення суден силами абордажних груп у рамках тренувань VBSS.

«Основою під час дій на воді насамперед є робота в команді та індивідуальний професіоналізм. Незалежно від того, наскільки кваліфікованою є абордажна група в своїх індивідуальних навичках і здібностях, якщо немає навичок роботи в складі злагодженого підрозділу, операція може завершитися провалом», – прокоментували тоді тренування в центрі.

Довідка IA ZIK.

18 квітня стартувала друга частина навчання діям на воді, в рамках якої розвідники Морського центру в складі абордажних груп відпрацьовували навички в рамках VBSS.

22 квітня бійці відпрацьовували третю частину навчальної програми з дій на воді, під час якої у відкритому морі в складі абордажних груп навчалися захопленню суден.

73-ий морський центр спеціального призначення сформовано на базі 7-ї окремої бригади спеціальних операцій. Морський центр складається з трьох складових – Морська компонента, Повітряно-десантна і Сухопутна. Дислокується в м. Очакові Миколаївської області.

Loading...