live
Новини » Світ 5506

Китайський місяцехід передав зображення зворотного боку Місяця

Посадковий модуль і місяцехід китайської місії «Чайне-4» зараз знаходяться в сплячому режимі, чекаючи завершення чергової для місячної ночі, яка триває близько двох земних тижнів. Обидва апарати працюють на поверхні супутника вже більше заявленого терміну служби, і перед тим як «заснути» в черговий раз, передали на Землю нові зображення поверхні зворотного боку Місяця.

Про це передає Hi-news.

Висадившись 3 січня 2019 року на дно 186-кілометрового кратера Фон Карман, що знаходиться на зворотному (далекому від Землі) боці Місяця, ближче до Південного полюса супутника, посадковий модуль, а також місяцехід «Юйту-2» займаються дослідженням геологічних і хімічних особливостей і відмінностей середовища між ближнім і дальнім боками супутниці нашої планети. Оскільки Місяць знаходиться в приливному захопленні Землі (період обертання супутника навколо своєї осі збігається з періодом його обертання навколо нашої планети), він завжди обернутий до нашої планети одним і тим самим боком. При цьому на обох боках Місяця є свої цикли дня і ночі, які тривають трохи більше 14 земних діб.

До теперішнього моменту посадковий модуль і місяцехід змогли пережити 4 місячних дня і 4 місячних ночі. 12 квітня обидва апарати знову занурилися в режим гібернації, чекаючи настання п’ятої місячної доби. Спочатку передбачалося, що апарати зможуть пропрацювати на поверхні зворотного боку Місяця максимум протягом трьох місячних діб, тому все, що йде далі – цілком вагомий бонус для Китайського національного космічного управління (CNSA).

Проте наголошується, що команда місії впевнена, що місяцехід і посадковий модуль зможуть пропрацювати і п’яту місячну ніч, зустрівши 5 місячний день, який розпочнеться 28 квітня.

За останніми даними CNSA, місяцехід «Юйту-2» на цей момент подолав відстань в 178,9 метрів по місячній поверхні. Ця дистанція перевершує досягнення першого китайського місяцеходу «Юйту-1», який покрив відстань 114 метрів, поки в буквальному сенсі не замерз у лютому 2014 року, пропрацювавши лише одну місячну добу.

Згідно з останніми офіційними заявами представників Китайського національного космічного управління, всі елементи і космічні апарати, які беруть участь у місії «Чайне-4», включаючи супутник-ретранслятор Цюецяо, що розташований у точці Лагранжа L2 системи Земля-Місяць працюють у номінальному режимі.

Читайте також: Астрономи відкрили «нову Землю» біля подвій

Loading...
Loading...
Loading...