Клімкін закликає українців в ОРДЛО не брати паспорти РФ: Росія зазіхає на ваше майбутнє

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

«Росія позбавила вас сьогодення, а тепер зазіхає на ваше майбутнє», – написав він у Твітері.


Також Клімкін зазначив, що рішення РФ щодо видачі російських паспортів на окупованих українських територіях – це продовження агресії і втручання у внутрішні справи України.

«Це новий «паспортний» етап окупації Донбасу», – наголосив він.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Кремль після президентських виборів в Україні планує роздавати російські паспорти в ОРДЛО. Йшлося про те, що жителі так званих»ДНР» і «ЛНР» зможуть отримати російські паспорти без обов’язкових іспитів і дотримання вимоги про проживання в Росії більше п’яти років.

Тоді також повідомлялось, що основними умовами зміни громадянства будуть наявність паспортів «ЛНР» і «ДНР» і здача українського паспорта.

У РФ заявили, що станом на 1 січня 2019 року нарахували 2,28 млн осіб на окупованій території Донецької області і 1,45 – в Луганській області.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...