Новини » Економіка 24 квітня, 2019, 14:29
Кабмін підвищує норму виплати дивідендів для держкомпаній
Кабінет Міністрів України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Кабінет Міністрів України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Кабінет Міністрів України підняв з 75% до 90% частку прибутку, яку мають перераховувати до бюджету державні унітарні підприємства та їх об’єднання.

Про це передає Тиждень.

Прийнятою постановою частину чистого прибутку, яку мають перераховувати держпідприємства до бюджету, з 1 січня 2019 року підвищено до 90%. Передбачається, що цього року сума таких відрахувань становитиме близько 15,4 млрд гривень.

Крім того, скасовано пільги щодо сплати до бюджету частини чистого прибутку та дивідендів для наступних суб’єктів:

  • Адміністрація морських портів України;
  • держпідприємства, установи та організації, які входять до сфери управління МЕРТ і здійснюють діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності;
  • державні і казенні, унітарні протезно-ортопедичні підприємства, віднесені до сфери управління Мінсоцполітики;
  • Міжнародний аеропорт «Бориспіль»;
  • ДП «Національний центр Олександра Довженка» і «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал».

Рішення прийнято з дорученням доопрацювати з секретаріатом Кабінету Міністрів й оформити відповідно до регламентних вимог і результатів обговорень. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що підвищення норми продиктовано законом про держбюджет на 2019 рік, але також визначено механізм, який дозволить через бізнес-планування знижувати відрахування для конкретних підприємств, щоб вони могли втілювати свої інвестиційні програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 23:49 :45