Новини » Економіка 24 квітня, 2019, 15:37
Гривня після виборів. Економіст заявив про збагачення спекулянтів на 10 млрд грн
ZIK
ZIK

Спекулянти, тобто люди, які не є резидентами, що вкладають кошти в українські облігації внутрішньої державної позики, між першим і другим туром збільшили свій портфель у півтори рази — на десять мільярдів гривень.

Про це у програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Віктор Скаршевський.

«Політичні цикли живуть своїм життям, а валютні і спекулятивні — зовсім іншим. За період між першим і другим запеклим туром президентських виборів, гривня навіть подорожчала на 70 копійок, приблизно на три відсотки. Ніякої залежності між політикою і валютою — нема», — каже експерт.

Віктор Скаршевський розповідає: цього року спекулянтам вдалося збагатитися на рекордно велику суму грошей.

«Спекулянти, тобто не резиденти, які вкладаються в українські облігації внутрішньої державної позики позики, між першим і другим туром збільшили свій портфель у півтори рази — на десять мільярдів гривень. Тепер він складає тридцять мільярдів. Це рекорд за всю історію незалежності України — вдвічі більше, ніж минулого року. У жодній країні вони не можуть так багато заробити. Спекулянти грають на різниці валютного курсу, заробляючи додаткові кошти», — пояснює експерт.

Віктор Скаршевський запевняє: валютні спекуляції вигідно робити саме в Україні.

«Минулого року спекулянти заробили до тридцяти відсотків річних у валюті. Якщо вкласти гроші у державне казначейство США, вийде заробити максимум три відсотки. А в нас вдесятеро більше! Тому спекулянти і нівелюють політичними циклами і заробляють гроші. Платять за це прості українці, бо всі відсотки, які вони зароблять — виплачуються із державного бюджету, які ми і наповнюємо», — говорить експерт.

Віктор Скаршевський пояснює секрет відносно стабільного курсу гривні протягом останніх трьох років.

«Що відбувалося з гривнею протягом останніх трьох років? Вона була відносно стабільною: її ціна балансувала між 26 і 28 за долар. Чому? Бо українська економіка почала правильно працювати, в нас політична стабільність? Зовсім ні. Справа в тім, що світові ціни за метал, руду, зерно, які ми експортуємо, були на високому рівні. Ціна на руду зросла вдвічі, метал — на 45 відсотків, зерно — на 23 відсотків. До того ж погода допомогла. В нас рекордний урожай за всю незалежність. Тому ще більше валютної виручки прийшло. Які існують ризики? Якщо погіршиться зовнішня економічна кон’юнктура, то одразу «полетить» і гривня», — каже експерт.

Нагадаємо, Національний банк України на середу, 24 квітня 2019 року, зміцнив офіційний курс гривні на 9 копійок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 06:06 :14