Новини » Суспільство 24 квітня, 2019, 13:04
Гриневич про ДПА: Не треба наймати репетиторів четвертокласникам
ZIK
ZIK

Державна підсумкова атестація для учнів, які закінчують 4 клас, є лише моніторинговою, вона не впливає на подальшу можливість навчання школяра.

Про це на засіданні уряду, яке транслював телеканал ZIK, розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона зазначила: 2018-2019 навчальний рік завершується, тож розповіла, як відбуватиметься випускна кампанія. Так, окрім Зовнішнього незалежного оцінювання після 11 класу, у кожному з навчальних  рівнів є й шкільні випускні іспити – Державна підсумкова атестація.

«Вони проводяться після 4-го і 9-го класів і суттєво відрізняються між собою. Щодо цього є багато різноманітних відгуків, зокрема, й у соцмережах», – зазначила Гриневич.

Міністр підкреслила: ДПА після 4 класу є лише моніторинговим. Воно не впливає на успішність учня та його можливість вступати до 5 класу.

«Навіть завдання цієї контрольної роботи готують самі ж вчителі. Ми, як міністерство, робимо лише невеличкі методичні рекомендації щодо проведення цього. Обов’язковими є ДПА з математики і української мови», – повідомила Гриневич.

Тож вона наголосила: не варто лякати цим учнів та їх батьків.

«Хочу застерегти вчителів, щоб вони не зловживали цією грізною назвою – ДПА. Адже маємо сигнали, коли, часом, створюється така атмосфера, що батьки навіть наймають репетиторів, бо дітям у 4 класі потрібно складати атестацію», – розповіла Гриневич.

За її словами, такий підхід є не лише шкідливим для дітей і їх мотивації до навчання, а й порушує саму ідею моніторингу навчальних досягнень учнів такої вікової групи.

«Натомість ДПА після 9 класу – значно серйозніша справа. Воно проводиться письмово за завданнями, які надає Міністерство освіти і науки. Оцінки записуються у додаток до свідоцтва про базову шкільну освіту і можуть впливати на доступ до певного профільного ліцею чи інших закладів, де буде конкурсний відбір», – повідомила Лілія Гриневич.

Як повідомлялось раніше, 25 січня набув чинності новий порядок проведення ДПА, яким МОН розширило можливості учнів під час проходження атестації. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 08:22 :06