Новини » Регіони 24 квітня, 2019, 16:38
Газовики на Волині припинять обслуговувати мережі в багатоповерхівках без договорів

Волинські газовики із 1 травня здійснюватимуть технічне обслуговування внутрішньо-будинкових газових систем винятково на підставі укладених договорів зі споживачами газу.

Про це IA ZIK повідомила фахівець зі зв’язків із громадськістю і пресою ПАТ «Волиньгаз» Оксана Швець.

Донедавна планово-технічне обслуговування всіх категорій споживачів газовики здійснювали обов’язково. Тепер – проводитимуть комплекс операцій із підтримки працездатності, надійності і безпеки газового обладнання згідно з чинним законодавством, тобто в разі укладення договору.

Газові мережі всередині багатоквартирного будинку належать співвласникам. В індивідуальному будинку – його господареві, в офісах або в загальногромадській споруді – юридичній особі, яка є власником. Це стосується всього газового обладнання всередині або за межами. Для багатоповерхового житла такою точкою є, як правило, засувка на вводі газової труби в будинок. Єдиний виняток – це лічильник газу, в тому разі, якщо він встановлений за кошти газорозподільної компанії (оператора ГРМ).

«На сьогодні тільки 7 ОСББ із понад 2000, які є на Волині, уклали відповідні договори з газовою компанією, з них – 4 у Ківерцях, 1 – в Ковелі, 1 – в Луцьку, та 1 – в Луцькому районі. Щодо побутових споживачів газу, то з майже 250 тисяч газифікованих квартир, лише 20 побутових споживачів уклали договори з «Волиньгазом» на технічне обслуговування внутрішніх газопроводів та газоспоживаючого обладнання», – зазначив директор технічний ПАТ «Волиньгаз» Павло Козюк.

«Газопостачання – об’єкт підвищеної небезпеки. Балансоутримувач (власник) будинку не має права здійснювати обслуговування такої системи. Наша мета – роз’яснити споживачам нові законодавчі зміни та попередити про можливі наслідки. Споживачі, які згідно з актом розмежування відповідають за експлуатацію мереж, тепер зобов’язані забезпечити їх технічне обслуговування. Для цього їм необхідно укласти відповідний договір із суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт, на власний вибір, зокрема, «Волиньгаз». Витрати на технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання не закладені в розрахунку тарифу на розподіл газу», – розповідає директор з капітального будівництва ПАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 11:18 :05