Новини » Економіка 24 квітня, 2019, 16:27
Фурса: Якщо Україна продовжить співпрацю з МВФ, то курс гривні зміцниться

Якщо найближчим часом Україна не обірве роботу з МВФ — гривні нічого не загрожує. В нас буде стабільна валюта і приріст економіки. Водночас, обірвавши зв’язок з фондом, курс може полетіти куди-завгодно.

Про це у програмі «Коментарі» в ефірі телеканалу ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Зараз ситуація для гривні — дуже сприятлива. Ми маємо притік грошей резидентів ОВГЗ, зовнішню кон'юнктуру, яка дійсно позитивна. Погіршити ситуацію можуть лише сезонні фактори, які почнуть діяти з липня», — каже експерт.

Якщо Україна продовжить співпрацю з МВФ, то курс гривні — зміцниться, переконаний Сергій Фурса.

«Якщо найближчим часом Україна не обірве роботу з МВФ — гривні нічого не загрожує. У нас буде стабільна валюта і приріст економіки. Водночас, обірвавши зв’язок з фондом, курс може полетіти куди-завгодно», — коментує експерт.

Інфляція протягом останніх трьох років уповільнюється, говорить Сергій Фурса.

«Цього року ми очікуємо, що інфляція буде падати. Під кінець 2019-го прогнозуємо її на рівні семи-восьми відсотків. Національний банк активно бореться з інфляцією, робота минулого року дала плоди», — говорить експерт.

Реальні доходи громадян зростають, не зважаючи на інфляцію, каже Сергій Фурса.

«У порівнянні з минулим роком, ціна за умовний «великодній кошик» зросла на п’ять відсотків, але зарплати збільшилися на двадцять. Тому інфляція перестає бути критично страшним фактором», — додає експерт.

Нагадаємо, професор Олександр Савченко перелічив чинники, які впливають на курс валюти. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 23:43 :07