«Епоха тьми не повернеться»: Парубій різко відповів на заяви Новинського про Українську церкву

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua

Не треба погрожувати українцям, які хочуть об’єднатися в Українську церкву, – реванш не пройде й епоха тьми не повернеться.

Про це під час ранкового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявив голова ВРУ Андрій Парубій.

Так спікер відреагував на заяву голови фракції Опоблоку Вадима Новинського про «церковне рейдерство», яке начебто відбувається в Україні, та його вимоги щодо ухвалення нового законодавства, яке регулювало б відносини між конфесіями.

«Цей чоловік виходить і погрожує Україні через створення Української церкви. До чого ми дійшли! Ми, що сто років ішли до створення свої Церкви! Уже понад 500 громад перейшли до Української церкви. Українське суспільство об’єднується навколо Української церкви. Ви нам не погрожуйте, друзі, бо ми такою мовою можемо говорити набагато жорсткіше, але ми ведемо цивілізовану дискусію. І не погрожуйте українцям, які сьогодні хочуть об’єднатися в Українську церкву!.. Реванш не пройде, епоха тьми не повернеться!» – наголосив Андрій Парубій, звертаючись до опоблоківця.

Додамо, голова ВРУ Андрій Парубій та керівник фракції Опоблоку Вадим Новинський не вперше сперечаються у стінах ВРУ. Раніше, під час розгляду законопроекту про перехід релігійних громад між Андрієм Парубієм та нардепом стався конфлікт. Спікер назвав Новинського «нечистю».

Як повідомляли, 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні. Закон підписав Президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, 22 квітня Окружний адміністративний суд Києва зупинив процес примусового перейменування Української православної церкви (УПЦ, в канонічній єдності з московським патріархатом), яка зобов’язана була до 26 квітня розпочати вказувати в назві свою приналежність до Російської православної церкви.

Loading...
Loading...
Loading...