Новини » Суспільство 24 квітня, 2019, 16:04
Економіка США не може рости більше ніж на 3%, — фінансист
ZIK
ZIK

Економіка США не може рости більше, ніж на три відсотки. Водночас українська має потенціал зростати і на тринадцять. Якщо наше ВВП щороку збільшуватиметься у два-три рази активніше, то і гривня посилиться.

Про це у програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст, банкір, професор Олександр Савченко.

«Стосовно курсу, я люблю розділяти рекомендації на стратегічні, якщо хочете зробити прогноз на три-чотири роки. Формула проста: слід порівняти економічне зростання ВВП України та США. Якщо наше більше, у два-три рази вище, ніж американське, то значить гривня посилиться», — каже експерт.

Американська економіка не може рости більше, ніж на три відсотки. Водночас українська має потенціал вирости і на тринадцять, зазначає економіст.

«На жаль, наша економіка то не росте, то від’ємні показники має, то лише на три відсотки збільшується. Цей фактор грає проти зміцнення гривні», — коментує експерт.

Другий фактором, який впливає на курс валюти — інфляція, зростання цін говорить Олександр Савченко.

«Світовий стандарт інфляції — два відсотки. В Україні — двадцять-тридцять, минулого року — майже десять. Зараз ставимо план — шість з половиною. Очевидно, він буде грати проти гривні», — говорить експерт.

Існує ще оперативний прогноз, який дає змогу припустити курс валюти на найближчі місяці.

«У короткостроковій перспективі на курс впливають три групи факторів. Перша — попит і пропозиція, тобто імпорт і експорт. На жаль, ми завжди продаємо менше, аніж купуємо. Чим більший розрив — тим сильніший вплив на курс», — додає експерт.

На курс гривні впливають і запозичення, зазначає Олександр Савченко.

«Другим фактором є спекулятивні запозичення, які приходять на ринок. Не потрібно нам зараз стільки доларів. Але вони приходять для того, щоб заробити гроші на безграмотності уряду і Нацбанку», — коментує експерт.

Зараз в Україні проводять політику штучного посилення гривні, переконаний економіст.

«Третій фактор — це економічна і монетарна політика Кабміну і Нацбанку. Якщо вона професійна, то гратиме на користь гривні. У протилежному разі — чекає великий дефіцит. Зараз вони проводять політику штучного посилення гривні», — говорить експерт.

Нагадаємо, економіст Віктор Скаршевський заявив, що між першим і другим туром спекулянти змогли заробити на валюті 10 млрд. грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:58 :58