Новини » Політика 23 квітня, 2019, 17:45
Здешевлення газу: Гройсману дорікнули у привласненні ініціативи Коболєва
ZIK
ZIK

Була чітко закріплена ціна газу, за якою треба продавати ресурс населенню, і змінити Гройсман її не міг – ні в бік збільшення, ні в бік зменшення.

Це зауважив кандидат економічних наук Ілля Несходовський у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт зауважив, що зниження вартості газу – це навряд чи ініціатива прем’єра Володимира Гройсмана, адже про таку можливість заявив сам голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

«Щоб знизити ціну газу всі чиновники, зокрема і керівники державних підприємств, мають діяти в межах закону. У нас була чітко закріплена ціна газу, за якою треба продавати ресурс населенню, і змінити Гройсман її не міг – ні в бік збільшення, ні в бік зменшення», – пояснив Ілля Несходовський.

Отже, зауважив фахівець, зниження ціни газу стало можливим тільки після того, як були внесені відповідні зміни до постанови, яка це дозволила, а потім усунені всі розбіжності, які виникали серед різних нормативних документів.

«Це демонструє, що ми дійшли до того моменту, що в Україні встановилася ринкова ціна на газ. Тобто ми нарешті досягли того, що стали енергетично незалежні. І ту пропозицію, яка зараз поступає від Москви, не варто вже і розглядати.

До того ж «Нафтогаз» прийняв рішення про максимальне закачування газу з європейського газопроводу до українських газосховищ, що і надалі гарантує можливість утримувати ціну, яка сформувалася зараз», – підкреслив Ілля Несходовський.

Нагадаємо, компанія «Нафтогаз» спільно з урядом узгодила механізм, який дозволить не лише не збільшувати ціну на газ для населення, а ще й зменшити її до 8 247 гривень за тисячу кубічних метрів із 1 травня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 23:55 :56