Новини » Політика 23 квітня, 2019, 20:12
Як Захід реагує на Зеленського: Ілларіонов пояснив, що найбільше вразило США
ZIK
ZIK

Захід – не Москва і не Кремль, а тому досить спокійно ставиться до того, що роблять демократично вибрані влади у будь-яких країнах.

Це зауважив старший науковий співробітник Інституту Катона (США) Андрій Ілларіонов у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт підкреслив, що на Заході всіх вразили результати, з якими Володимир Зеленський переміг, а Порошенко – програв вибори. Утім, окрім відчутного розриву та уваги до того, хто такий Зеленський і ким він був до політики, немає серйозних коментарів.

«Мало хто на Заході знає Зеленського, а ще менше тих, хто розуміє, яку політику буде проводити новий Президент України. Але Захід – не Москва і не Кремль, а тому досить спокійно ставиться до того, що роблять демократично вибрані влади у будь-яких країнах.

Вони, як правило, приймають те, що робить влада, якщо це не виходить за межі загальноприйнятих норм, не веде до агресії проти сусідів або до придушення прав людини в цій країні», – прокоментував Андрій Ілларіонов.

Що ж до заяв Володимира Зеленського про розширення Нормандського формату через залучення США та Великої Британії, то експерт радить новому президенту менше оголошувати про подібні плани.

«Про об’єднання Будапештського та Нормандського форматів говорили ще з 2014-2015 років. І те, що Зеленський наголосив на цьому, дуже позитивно.

Але я рекомендував би йому не дуже багато говорити про свої власні плани. Безумовно, його дії зараз свідчить про недосвідченість у політичних баталіях. І це може ослабити його подальші кроки та можливість досягати результатів. Більш досвідченні політичні діячі не говорять про ті кроки, результативність яких не є стовідсотковою», – зауважив пан Ілларіонов.

До того ж, на його думку, малоймовірно, що Велика Британія та США погодяться на участь у перемовинах.

«З одного боку, США та Велика Британія розуміють, що беруть на себе додаткове навантаження, з іншого, – буде супротив з боку Німеччини та Франції, які наразі в Нормандському форматі грають «першу скрипку» і не дуже хотітимуть ділитися цією роллю. Зрештою, цьому перешкоджатиме і Росія, якій зовсім не треба ні США, ні Британія у цих переговорах», – впевнений Андрій Ілларіонов.

Як повідомлялося, директор департаменту політики та комунікацій Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв припустив, що анонсована чинним президентом зустріч у Нормандському форматі в червні 2019 року може не відбутися через перемогу Володимира Зеленського.

Окрім цього, Державний департамент Сполучених Штатів Америки привітав Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах і запевнив, що Вашингтон продовжить підтримувати Україну.

Натомість Кремль заявив, що не буде вести переговори з командою Зеленського до його інавгурації.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 09:31 :44