Вихідні у квітні-травні: українців чекає п’ять неробочих днів поспіль плюс 9 травня

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

З суботи, 27 квітня, по середу, 1 травня, у зв’язку зі святкуванням Великодня і Міжнародного дня праці в Україні очікується п’ять вихідних днів поспіль. До того ж у травні ще одним додатковим вихідним днем буде 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Підіб’ємо підсумок, коли і чому ми стільки відпочиватимемо:

 • 27 квітня – субота, вихідний;
 • 28 квітня – неділя, Великдень, вихідний;
 • 29 квітня – понеділок, вихідний на честь свята Великодня;
 • 30 квітня – вівторок, вихідний, який, імовірно, доведеться відпрацювати у суботу, 11 травня.
 • 1 травня – середа, Міжнародний день праці, вихідний;
 • 9 травня – четвер, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вихідний.

Оскільки Великдень припадає на неділю, 28 квітня, то понеділок, 29 квітня, також оголошується вихідним. За рекомендацією Кабміну, робочий вівторок, 30 квітня, пропонується перенести на суботу, 11 травня. Адже 1 травня в Україні відзначать Міжнародний день праці. У цей день теж відпочиватимемо!

У травні, крім 1 числа, буде ще один вихідний день – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відзначається 9 травня і в цьому році припадає на четвер.

Читайте також: Прогноз погоди на Великдень в Україні

Розповімо трішки більше про прийдешні свята.

Великдень або Пасха – одне із найбільших свят у християн, які вірять у воскресіння Ісуса Христа. Воно символізує перехід від смерті до життя, звільнення людей від тягаря гріхів, вихід, перехід людини з рабства гріха, зла до свободи любові, добра. На теренах України святкувати Великдень почали ще наприкінці першого тисячоліття, із запровадженням християнства. З роками чужорідне свято стало частиною місцевої культури, замінивши місцеві звичаї та адаптувавши обряди й атрибутику. Українські православні та греко-католики дотримуються юліанського календаря, за яким цього року свято припадає на 28 квітня. А от християни католики вже відсвяткували Великдень 21 квітня.

Міжнародний день праці – свято, яке відзначають у 143 країнах (зокрема, в Україні). Святкування є символом пам’яті про робітничі протести в Чикаго, які почалися 1 травня 1886 року. Того дня сотні тисяч робітників найбільших промислових центрів США вимагали впровадження 8-годинного робочого дня. 14 липня 1889 – на II (Паризькому) конгресі II Інтернаціоналу після доповіді американських делегатів було ухвалене рішення про організацію «інтернаціональної демонстрації, коли у всіх країнах і містах в один визначений день маси трудівників вийдуть на вулиці з вимогою офіційного скорочення робочого дня до 8 годин». Днем для проведення демонстрації було обрано саме 1 травня. З того часу 1 травня стало символом боротьби робітників за свої права перед роботодавцями.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні відзначають з 2016 року замість радянського свята Дня Перемоги. У 2015 році депутати Верховної Ради проголосували за законопроекти, якими, зокрема, прибрали термін «Велика Вітчизняна війна» з українського законодавства і заборонили пропаганду комунізму та нацизму. День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це свято пам’яті про найбільшу у людській історії війну, яка забрала десятки мільйонів життів, зокрема, мільйонів українців.

Також серед гарних свят у травні, варто відзначати День Європи. Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи на саміті в Мілані 1985 року, вирішивши увічнити день проголошення Декларації Шумана. 9 травня вважається Днем народження Європейського Союзу. В Україні на офіційному рівні щорічно у третю суботу травня з 2003 року відзначають День Європи. Цього року свято припадає на 18 травня (субота). Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначають День Європи.

Крім цього, у травні світ та Україна відзначає багато інших свят, зокрема:

 • 3 травня – Всесвітній день свободи друку (преси);
 • 12 травня – День матері;
 • 18 травня – Всесвітній день пам’ятi людей померлих від СНІДу;
 • 18 травня – Міжнародний день музеїв;
 • 19 травня – Всеукраїнський день працівників культури;
 • 19 травня – Міжнародний день боротьби з гепатитами;
 • 26 травня – День Києва;
 • 28 травня – День прикордонника;
 • 31 травня – Всесвітній день без тютюну.

Матеріал підготовлений кореспондентом ІА ZIK на основі відкритих інтернет-джерел.

Нагадаємо, синоптик озвучила прогноз погоди в Україні на Великдень.

Loading...