Новини » Регіони

Вибори на Волині минули без серйозних порушень, – «Опора»

Під час другого туру президентських виборів на Волині спостерігачі «Опори» не виявили серозних порушень, які мали б вплив на результати волевиявлення громадян.

Про це IA ZIK повідомили у громадянській мережі «Опора» у Волинській області.

На Волині у день повторного голосування представники «Опори» спостерігали за процесами виборів і на виборчих дільницях, і в окружних виборчих комісіях. Вони охопили спостереженням і процес голосування, і процес підрахунку голосів, і прийому виборчої документації у кожній із п’яти волинських ОВК.

«Підсумовуючи день повторного голосування, можемо констатувати, що як і першому турі виборів, жодних кричущих інцидентів, які могли б вплинути на результати волевиявлення ми не зафіксували. Натомість, були поодинокі інциденти, як, наприклад, фотографування бюлетеня – 21 квітня спостерігачі виявили три таких факти», – повідомила координатор «Опори» на Волині Катерина Шарпата.

Також випадок із голосуванням за межами кабінки трапився у Луцьку.

За словами Катерини Шарпатої, на одній дільниці у місті Горохів зафіксували порушення порядку видачі виборчого бюлетеня. Йдеться про те, що на дільниці один член комісії працював і зі списком виборців, і видавав бюлетені.

Фіксували спостерігачі й дрібніші порушення – наприклад, 5 фактів нестачі виборчих скриньок чи кабін для голосування. Йшлося також про агітаційні матеріали у період, коли агітація заборонена.

Порушення процедури підрахунку голосів виявили у селі Хрипськ Шацького району на території виборчого округу №21.

«Ми зафіксували шість випадків фальсифікації протоколу про підрахунок голосів. П’ять із них стосуються округу №20 – с. Вербичне Турійського району, с. Михайлівка та с. Крухиничі Локачинського району, с. Скригове Горохівського району та один випадок у Луцьку. У вказаних випадках виборчі комісії складали протоколи наперед, тож у нас в руках виявилися «протоколи із майбутнього», – зауважила Катерина Шарпата.

Таким чином, спостерігачі фіксували протоколи, складені станом на 21 квітня, однак у них прописували дату 22 квітня. Відтак, у Луцьку спостерігачі скаржилися до ОВК, а у Горохівському районі написали дві заяви у поліцію. У село Вербичне на місце події прибула слідчо-оперативна група, яка розслідуватиме випадок.

Також представники «Опори» на дільниці у с. Михлин Горохівського району зафіксували випадок, коли члени виборчої комісії уже проштампували протокол про підрахунок голосів, однак не внесли туди всіх даних та не поставили дату його складання.

За словами Шарпатої, близько 60 дільниць на Волині відправляли на складання протоколів із поміткою «Уточнений». Вона звернула увагу на те, що ОПОРА неодноразово фіксувала недоліки у роботі ДВК, які пов’язані із недостатньою кількістю знань. Адже перед першим туром ЦВК організувала системне навчання для членів комісій, однак згодом чимало із них замінили, тож в день виборів працювало багато осіб, які не пройшли навчань. Під час другого туру ДВК сформували за шість днів до голосування, тож масштабних навчань для них взагалі не провели. Відтак, координаторка наголосила на важливості навчань для членів комісій, адже від них значною мірою залежить організація виборчого процесу.

Натомість, в ОВК робота дещо покращилася, адже близько 70% їх членів вже мали досвід роботи в комісіях. Відзначила координаторка й тісну роботу із правоохоронцями, які оперативно реагували на виклики, а також належним чином документували та фіксували порушення. Зрештою, вона висловила сподівання, що надалі, на етапі розслідування усі дії також проведуть належним чином, а порушників притягнуть до відповідальності.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий турLoading...