Новини » Суспільство 23 квітня, 2019, 19:05
Влітку має з’явитися ринок електроенергії – експерт назвав переваги й недоліки
ZIK
ZIK

Якщо з’явиться конкуренція між постачальниками електроенергії, які до того ж зможуть купувати ресурс з Європи, ціна стане значно нижчою, навіть за умови зняття крос-субсидування.

Це зауважив координатор Громадянської платформи «Нова Країна» Тарас Козак у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт зауважив, що зараз в Україні вже запроваджується ринок газу і на черзі – ринок електроенергії. Це дає можливість створити конкурентне середовище, коли промисловість зможе купувати ресурс не лише в монополістів, а й у різних трейдерів, де кожен намагається продати більше і дешевше.

«Якщо так само вдасться перейти на торгівлю електроенергією і купувати її по імпорту, адже ціна на європейських ринках нижча, то її вартість суттєво знизиться. Наразі ж українська енергетична система ще не може купувати струм у Європі, а лише в Росії, оскільки наші системи пов’язані», – визнав Тарас Козак.

Він пояснює: якщо з’явиться конкуренція між постачальниками електроенергії, які до того ж зможуть купувати ресурс з Європи, ціна стане значно нижчою, навіть за умови зняття крос-субсидування.

«Закон про ринок електроенергії був ухвалений ще кілька років тому, за яким ціна має встановлюватися на енергетичних біржах України. Але, на жаль, на сьогодні для цього практично нічого не зроблено. Оскільки монополісти ринку електроенергії теплової генерації, зокрема ДТЕК, не зацікавлені у зниженні ціни», – констатував Тарас Козак.

Як повідомлялося, з 1 січня 2019 р. українці можуть купувати електроенергію на ринку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 17:32 :27