Новини » Події 23 квітня, 2019, 15:04
УПЦ КП відмовили у реєстрації в окупованому Криму
ukrinform.ua
ukrinform.ua

В окупованому Криму «влада» відмовила архієпископу Клименту у визнанні і реєстрації представництва УПЦ Київського патріархату на півострові.

Про це повідомляє Укрінформ з посилання на громадську організацію КримSOS.

«Окупаційне «управління міністерства юстиції РФ по Криму» відмовило в реєстрації релігійної організації «Українська православна парафія святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги» за заявкою архієпископа Климента», – інформує КримSOS з посиланням на ЗМІ окупованого РФ Криму.

В офіційній відповіді чиновники окупаційного уряду не називають конкретні причини, на підставі яких було відмовлено в реєстрації в Криму представництва УПЦ КП. У відповіді вони лише посилаються на «ч.1 ст. 12 відмова Федерального закону від 26 вересня 1997 року № 125-ФЗ «Про свободу совісті і релігійні об’єднання».

У зазначеній статті закону, зокрема, йдеться, що підставою для відмови в реєстрації може бути «невідповідність цілей організації Конституції Росії, неправомочність засновника, чи невизнання створюваної організації як релігійної».

Нагадаємо, на початку лютого 2019 року «влада» в Криму направила припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського патріархату.

13 лютого в російському Мінмайна Криму пояснили вимогу до Кримської єпархії УПЦ КП залишити будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла до новоствореної Православної церкви України.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 06:10 :42