Новини » Регіони 23 квітня, 2019, 14:42
У Волиньраді підтримали проект відродження «Українського Версалю»

Члени профільної комісії Волинської облради підтримали проект обласної програми відродження історико-архітектурної спадщини Олики на 2019-2020 роки.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

За словами заступника директора департаменту економіки та європейської інтеграції ОДА Андрія Ткачука, нині важливо, щоб депутати затвердили її на черговій сесії обласної ради 16 травня 2019 року.

«Особливих запитань у членів профільної комісії з приводу програми на засіданні не виникало. Проте вони звернули увагу на необхідність достатньо великого обсягу фінансування із Державного бюджету, а саме – 891,6 мільйона гривень. Відповідно поцікавилися наявністю підтримки з боку держави для подальшої імплементації програми», – зазначив Ткачук.

Посадовець навів ряд аргументів на користь підтримки цієї програми, що збільшують шанси на отримання державного фінансування. Мова йде про те, що вона відповідає Стратегії розвитку Волинської області до 2020 року, а також озвученим цьогоріч Президентом України п’ятьом пріоритетам стратегічного розвитку країни. Однак, Андрій Ткачук підкреслив, що лише затверджена на обласному рівні програма матиме право на подальший розвиток і отримання фінансування, у тому числі з Державного бюджету. Тож нині – справа за депутатським корпусом Волині.

Слід зауважити, що обласну програму відродження історико-архітектурної спадщини Олики на 2019-2020 роки почали розробляти ще у 2018 році. Згідно з рішенням голови облдержадміністрації, в жовтні минулого року створили робочу групу. Станом на сьогодні, її члени провели 4 засідання, одне з яких – виїзне. Перед, власне, поданням програми, відбулася ретельна підготовка з боку профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, а також науковців, істориків та інших вузькопрофільних спеціалістів. Саме тому програма грунтується на дуже серйозній основі.

До слова, оскільки програма передбачає відновлення та розбудову історико-архітектурних пам’яток Олики, нині продовжується розробка проекту плану лікарні, куди перенесуть медичний заклад із Замку Радзивілів. Окрім того, студенти ЛНТУ розробили ескізні пропозиції Ярмаркової площі селища у форматі 3D. Звичайно, це тільки перші ескізи, які потребують коригування. Попри це, тішить факт, що небайдужі молоді волиняни долучаються до таких позитивних ініціатив органів влади.

Нагадаємо, для відновлення «Українського Версалю» у містечку Олика на Волині у проекті обласної програми відродження історико-архітектурної спадщини смт Олика Волинської області на 2019-2024 роки передбачено 1,147 мільярда гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 12:31 :26