Новини » Політика 23 квітня, 2019, 15:08
У Раді немає голосів для ухвалення Виборчого кодексу, – Рябчин
ZIK
ZIK

Мажоритарну виборчу систему потрібно скасовувати хоча б на кілька каденцій. В інших державах вона працює більш якісно, натомість у нас через бідність частини населення відбувається скупка голосів. Громадяни можуть обирати депутатів відповідально, коли покращиться економічний стан.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив народний депутат України (партія «Батьківщина») Олексій Рябчин.

Він переконаний: одним із найголовніших завдань Верховної Ради є ухвалення змін до виборчого законодавства.

«На превеликий жаль, мені здається, що мажоритарну складову потрібно скасовувати. Я бачив, як вона працює в інших країнах – набагато якісніше, ніж у нас. Наприклад, парламент Великої Британії – це лише мажоритарка від партій. Однак, в нас все дуже нерівно – багатші багатіють, а бідні бідніють. Бачимо, як голоси скуповують, тому, на жаль, потрібно відмовитись від мажоритарної складової, можливо, на кілька каденцій», – вважає Рябчин.

Він зазначив: після того, як економічний стан покращиться, громадяни можуть обирати депутатів більш відповідально.

«Це такий тренд, про який кажуть у парламенті», – розповів нардеп.

Він зазначив: для ухвалення будь-яких змін, в тому числі, і виборчого законодавства, потрібна «політична воля».

«Стосовно цього виборчого кодексу, бачу, що немає голосів. Хоча сам я підтримую відкриті виборчі списки, однак, те, що там запропоновано, є складним. Не знаю, чи ця Верховна Рада зможе це ухвалити. Там чотири тисячі правок, ВР можна розглядом цього заблокувати ще на три місяці, та воно не матиме сенсу. Та є розмови, що цей кодекс відкладуть і внесуть ще декілька варіантів законопроектів», – зазначив Рябчин.

Один із них – повернення до моделі 2007 року, коли була лише пропорційна система, яка може стати більш відкритою.

«Тобто, справді є розмови про те, як зараз модернізувати виборче законодавство», – підкреслив нардеп.

Водночас, він прокоментував ставлення своєї партії до можливого розпуску парламенту.

«Вибори завтра – ми готові, післязавтра – ми готові, в жовтні – теж готові. Тут не питання розпуску Верховної Ради. У будь-якого президента є апетити до того, щоб розпустити парламент і завести свою фракцію, поки ще є великий кредит довіри. Питання тут – чи є такі люди у Зеленського», – наголосив Олексій Рябчин.

Нагадаємо, відкриваючи дев’яту сесію парламенту восьмого скликання, Голова ВРУ назвав ключові завдання Ради на осінь, серед них, зокрема, і Виборчий кодекс.

Проект Виборчого кодексу № 3112-1, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на парламентських виборах, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах, Рада ухвалила у першому читанні 7 листопада 2017 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 17:32 :36