Новини » Світ 180

У Канаді знайшли тіла альпіністів, зниклих 17 квітня

Гора в Канаді Хаус Пік

Три відомих альпіністи Джесс Роскеллі, Давид Лама і Хансйорг Ауер загинули під час сходження на Хоус Пік (3295 м) в Канаді в Національному парку Банф. Вони здійснювали сходження на Хоус Пік маршрутом, який був пройдений тільки один раз.

Про це повідомляє ВВС.

Пошуки альпіністів почалися в минулу середу, 17 квітня, після того як батько Джесса Роскеллі повідомив рятувальникам, що група не вийшла на зв’язок в обумовлений час. Після початку пошуків стало ясно, що шанси знайти живими альпіністів дуже невеликі.

Все вказувало на те, що альпіністи потрапили у велику лавину, яка, швидше за все, змела їх у вівторок під час сходження на Хаус Пік. Як повідомила влада Канади, рятувальники бачили на шляху проходження групи сліди лавини, що недавно зійшла.

Проведення пошуково-рятувальної операції ускладнювалося важкими погодними умовами.

Троє альпіністів здійснювали сходження на Хоус Пік – найвищу вершину хребта Вапутік (Канадські Скелясті гори) – за маршрутом M16. Цей надзвичайно складний маршрут був пройдений тільки одного разу – в березні 1999 року альпіністами Баррі Бланшаром, Скоттом Бакесом і Стівом Хаусом.

Загиблі – 36-річний американець Джесс Роскеллі і австрійці – 28-річний Давид Лама і 35-річний Хансйорг Ауер – входили в число кращих альпіністів світу.

Хансйорг Ауер отримав популярність після проходження вільним лазанням складного маршруту по південній стіні гори Мармолада (Італія). Давид Лама звернув на себе увагу в 2006 році, коли став наймолодшим переможцем чемпіонату світу зі скелелазіння. В кінці минулого року він скоїв одиночне сходження на Лунаг Рі (Непал).

Джесс Роскеллі в 2003 році став наймолодшим американцем, які вчинили сходження на Еверест. На той момент Роскеллі було 20 років. Батько альпініста – Джон Роскеллі – піднімався на Хоус Пік в 1970-х роках, проте за іншим маршрутом.

Loading...
Loading...
Loading...