Новини » Події 23 квітня, 2019, 16:45
Суд на два місяці продовжив домашній арешт журналіста Муравицького

Корольовський районний суд міста Житомира на два місяці продовжив запобіжний захід Василя Муравицького, якого звинувачують у державній зраді. Він перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом до 20 червня 2019 року.

Про це повідомляє Житомир.info.

Прокурор Вадим Левченко просив змінити обвинуваченому міру запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою на 60 діб без визначення розміри застави.

«Наразі, оскільки застосований домашній арешт, Муравицький може в будь-який момент залишити межі території України. У тому числі і через пункт пропуску на лінії розмежування. І немає жодного рішення суду, за яким його може прикордонник чи представник правоохоронного органу хоча б затримати, і це затримання буде законним», – пояснив прокурор.

Сторона захисту назвала це клопотання «необґрунтованим» і закликала не застосовувати щодо блогера жодних запобіжних заходів.

«Сторона обвинувачення вважає надуманим твердження щодо сталих соціальних зв’язків. Надуманим є те, що в мене є сім’я і діти? Як можливо покинути межі України без паспорта? Паспорт я здав на відповідне зберігання. Я не порушую домашній арешт, виконую всі обов’язки і з’являюся у суд за першою вимогою. Тому я вважаю, що це клопотання необґрунтоване», – наголосив Василь Муравицький.

Після заслуховування думки сторін суд вийшов до нарадчої кімнати і через декілька хвилин оголосив своє рішення.

«Суд ухвалив: продовжити обвинуваченому Муравицькому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із забороною цілодобово залишати місце свого проживання. Строк дії визначили тривалістю 60 днів. Тобто до 20 червня 2019 року», – сказала суддя Ніна Янчук.

Наступне засідання у справі блогера відбудеться 8 травня.

Нагадаємо, що блогер Муравицький обвинувачується у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 («Державна зрада»), ч. 2 ст. 110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»), ч. 2 ст. 161 («Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності») та ч. 1 ст. 258-3 («Участь в діяльності терористичної організації») Кримінального кодексу України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 10:22 :34