Новини » Політика 23 квітня, 2019, 19:24
Результати виборів показали, що адмінресурс в Україні вже не працює, – Золотарьов
Результати виборів президента України
Результати виборів президента України

Перемога Зеленського – це результат протестного волевиявлення. Але коли говорять, що голосували проти Порошенка, потрібно розуміти, що він став персоналізацією всього політичного класу.

Про це заявив політолог, керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов під час круглого столу «Вибір-2019: президентські і парламентські вибори», який відбувся 23 квітня в інформагентстві «Українські новини».

На його думку, ці вибори також показали збій традиційної матриці проведення виборчої кампанії. Наприклад, у відкритті інфраструктурних об'єктів пересічний українець з його скепсисом і тотальною недовірою до влади бачив не досягнення влади, а скільки при цьому могли вкрасти.

Також за словами політолога, проходження Порошенко до другого туру забезпечила робота мережі агітаторів на місцях, при цьому адмінресурс взагалі не спрацював.

«Мабуть, спрацювала швидше горезвісна «сітка»,  ніж «вертикаль» обласних адміністрацій. Традиційний адмінресурс, по суті, виявився нульовим. Ні Кернес, ні інші, які переконували, що оскільки вони популярні на місцях, тож зможуть витягнути рейтинг, не змогли допомогти. Це не спрацювало. Нічого з цього не вийшло», – каже політолог. 

Водночас він зауважив, що політикам, які не хочуть опинитися «за бортом», потрібно більше уваги приділяти глибинної соціології.

«Політиків цікавлять тільки рейтинги. А з чого вони складаються? Копати глибше, на жаль, поки що ніхто не хоче, ще не дозріли. А потрібно звертати увагу на якісні соціологічні дослідження. Агітаційна продукція і далі може працювати, але там не повинно бути лобової пропаганди», – додав Золотарьов.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія опублікувала підсумки обробки 100% протоколів на виборах президента України у другому турі.

Згідно з даними ЦВК, у голосуванні взяли участь 18 491 840 виборців.

За Володимира Зеленського проголосували 73,22%. Чинний глава держави Петро Порошенко отримав 24,45% голосів.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 17:32 :50