Новини » Політика 23 квітня, 2019, 12:55
Порошенко може ризикнути: Сазонов спрогнозував цікавий хід щодо нинішнього парламенту
ZIK
ZIK

Дострокове припинення повноважень Верховної Ради вигідне як Володимиру Зеленському, так і Петру Порошенку. Зараз вони мають найбільшу підтримку, коли всі інші політики перебувають в тіні, тож обоє можуть отримати великі фракції в майбутньому парламенті.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив політолог Кирило Сазонов.

Він наголосив: вчора «мав задоволення» розмовляти з Головою ВР Андрієм Парубієм. Той запевнив, що не допустить дострокового припинення повноважень Верховної Ради, для цього немає жодних законних підстав. До того ж, за словами Сазонова, такий розпуск можна зробити лише до 27 квітня.

«Далі починається конституційний імунітет – півроку до виборів. Тобто, Володимир Зеленський ніяк не встигає розпустити парламент. Зрозуміло, що його інавгурація буде пізніше – поки ЦВК порахує голоси, оприлюднить бюлетені», – зазначив політолог.

До того ж саму дату інавгурації затверджує ВР, а вносить її спікер. Тому, очевидно, що депутати не ризикуватимуть. Сумнівно, що і увінчаються успіхом судові спроби довести відсутність коаліції.

«Більшість депутатів не хоче цього розпуску, бо справді серйозні гравці будують плани на півроку вперед», – переконаний Сазонов.

Він наголосив справді серйозним ризиком у цій ситуації може бути лише несподіване рішення Петра Порошенка. Він може піти на розпуск парламенту до закінчення своєї каденції на фоні певного взаємного тиску.

«У Зеленського та у нього великі рейтинги, всі інші, хто не брав участі у другому турі, перебувають зараз в тіні. Тож на цій підставі він може таке провести», – зауважив експерт.

До того ж він підкреслив: серед українських політиків у достроковому припиненні повноважень парламенту найбільше зацікавлені саме минулі учасники другого туру президентських перегонів.

«Розпуск парламенту і дострокові вибори найперше вигідні Володимиру Зеленському. Адже він відразу отримає міцну фракцію, оскільки зараз в нього не фракція, а група підтримки із однієї людини. Це несерйозно. Однак, таке вигідно і Порошенку – тоді він отримає велику партію в парламенті», – розповів Кирило Сазонов.

Як повідомлялось раніше, Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що розпуску парламенту не буде, не дивлячись на можливе рішення Окружного суду Києва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 18:29 :24