Новини » Світ 23 квітня, 2019, 7:27
Назарбаєв пропонує висунути кандидатом на дострокових виборах чинного президента Казахстану
Касим-Жомарт Токаєв. Фото: EPA-EFE/STR
Касим-Жомарт Токаєв. Фото: EPA-EFE/STR

Перший президент Казахстану, голова партії влади «Нур Отан» Нурсултан Назарбаєв запропонував на з’їзді партії висунути чинного президента Касим-Жомарт Токаєва кандидатом в президенти країни на майбутніх 9 червня позачергових виборах глави держави.

Про це повідомляє Інтерфакс-Казахстан.

«Як голова партії «Нур Отан» я пропоную з’їзду розглянути питання про висунення Касим-Жомарт Кемеловича Токаєва на пост президента Республіки Казахстан», – сказав Н.Назарбаєв на позачерговому з’їзді партії «Нур Отан» у вівторок в казахстанській столиці.

У з’їзді беруть участь 623 делегати.

Н.Назарбаєв зазначив, що для багатьох громадян країни його відставка з поста президента Казахстану стала несподіванкою. Разом з тим, він попросив казахстанців підтримати кандидатуру К.Токаєва на президентських виборах 9 червня.

«У ці дні я отримую багато листів від наших громадян, для яких виявилося несподіваним моє рішення скласти повноваження. Дехто шкодує про моє рішення залишити свій пост, навіть отримую листи (з проханням – ІФ-К) йти на нові вибори. Я дякую їм усім і розумію причини такого хвилювання, люди турбуються про своє майбутнє, хочуть стабільності, збереження рівності всіх етносів і релігій, які утвердилися за всі ці роки», – заявив казахстанський лідер.

«Я вдячний за добре до мене ставлення і, користуючись цією нагодою, хочу низько схилити голову і подякувати всім моїм співгромадянам за таке ставлення, за таку любов, за таку повагу до моєї особистості. (...) Я прийняв обдумане рішення, тому заявляю, що я переконаний, що Токаєв та людина, яка повністю слідуватиме політиці дружби, рівних прав усіх казахстанців. Закликаю усіх співвітчизників підтримати його кандидатуру, це буде безпомилкове рішення», – заявив Н.Назарбаєв.

«Я твердо переконаний у перемозі, оскільки наш курс правильний і люди нам вірять. Бажаю нам усім успіхів у цій важливій роботі», – сказав лідер «Нур Отан» на з’їзді партії.

Представляючи кандидатуру чинного глави держави, Н.Назарбаєв відзначив, що К.Токаєв працював на відповідальних ділянках з перших днів незалежності Казахстану.

«Він один з тих, хто разом зі мною починав будувати зовнішню політику Республіки Казахстан»,- зазначив Назарбаєв.

Казахстанський лідер Нурсултан Назарбаєв 19 березня оголосив про свою відставку, підписавши указ про складання повноважень з 20 березня. Відповідно до Конституції республіки повноваження президента перейшли до голови сенату К.Токаєва, який повинен був виконувати обов’язки глави Казахстану до закінчення терміну повноважень обраного президента в квітні 2020 року. 9 квітня К.Токаєв оголосив про проведення позачергових виборів у Казахстані 9 червня.

Останні президентські вибори в Казахстані відбулися в квітні 2015 року. Президент республіки обирається строком на п’ять років.

Згідно з Конституцією, чергові вибори президента Казахстану проводяться в першу неділю грудня, а позачергові призначаються рішенням президента країни і проводяться, згідно з конституційним законом, протягом двох місяців з дня їх призначення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-26 09:34 :16