Новини » Світ 23 квітня, 2019, 11:43
NASA показало знімок далекої галактики, схожої на медузу
Галактика ESO 137-001. Фото: NASA/ESA/STScI
Галактика ESO 137-001. Фото: NASA/ESA/STScI

Телескоп Hubble і обсерваторія Чандра зробили знімок далекої галактики, яка нагадує медузу.

Галактика, яка офіційно названа ESO 137-001, розташована в 220 млн світлових років від Землі, в скупченні Косинець, пише Space, передає Новое время.

Це космічне утворення є спіральною галактикою з перемичками, дуже схожу на Чумацький шлях. Вона розташована на відстані близько 220 млн світлових років від Землі і є частиною скупчення галактик, відомого як Абелл 3627. Довгий хвіст гарячого газу простягається на 260 000 світлових років простору, і заповнений новонародженими зірками.

Новий знімок галактики ESO 137-001 включає в себе видиме світло від Hubble і рентгенівське світло від обсерваторії Чандра. Він показує хвіст гарячого газу, який виривається з галактики.

«Сині стрічки молодих зірок звисають з диска галактики, як космічні щупальця. Однак якщо ви подивіться на галактику в рентгенівському світлі, ви виявите гігантський хвіст гарячого газу, що струмує позаду галактики», – йдеться в заяві NASA.

Додамо, NASA планує дослідити цю галактику через кілька років, коли відправить на орбіту космічний телескоп імені Джеймса Вебба. Цей апарат має прилад спостереження за середнім діапазоном інфрачервоного випромінювання, який дозволить побачити нові грані процесів, що відбуваються в «медузі».

За словами експертів NASA, телескоп зможе побачити випромінювання, яке буде виходити з елементів водню, кисню, вуглецю і сірки. Це допоможе зрозуміти принципи, за якими в загадковій галактиці формуються зірки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 13:44 :28