Новини » Політика 250

Ліквідувати «профірташівську більшість»: Бурбак вимагає перевиборів міськради Чернівців

У Верховній Раді вимагають негайно поставити на розгляд постанову про перевибори Чернівецької міської ради.

Про це під час вечірнього засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявив голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак.

Голова фракції нагадав парламентарям, що Чернівецький окружний адміністративний суд визнав незаконною відставку міського голови Чернівців Олексія Каспрука. Обраний народом мер після дев’яти місяців боротьби повернувся на посаду, зазначив Максим Бурбак.

«Але тріумфувати з цього приводу зарано. У міській раді Чернівців залишається та сама профірташівська більшість. Це 29 депутатів-запроданців, які у липні 2018 року протиправно усунули мера. Упевнений, що під час нової сесії міськради вони знову спробують усунути Олексія Каспрука», – заявив Максим Бурбак.

Нардеп заявив, що за 9 місяців керування містом секретаря міськради Василя Продана «місто перетворилося в руїну». Максим Бурбак звернувся до правоохоронних органів та Державної аудиторської служби з вимогою провести перевірку діяльності Чернівецької міськради за період з липня 2018 року і донині.

Голова фракції також нагадав, що у ВРУ два роки зареєстрована постанова про перевибори Чернівецької міськради.

«Ми вимагаємо негайно поставити цю постанову на голосування, як і решту постанов про перевибори у ще понад 180-ти місцевих радах по Україні, де так само спаплюжене народне волевиявлення», – заявив Максим Бурбак та звернувся до голови ВРУ Андрія Парубія з проханням якнайшвидше поставити відповідну постанову на голосування після завершення розгляду «мовного» законопректу.

Нагадаємо, 26 липня 2018 року Чернівецька міська рада достроково припинила повноваження міського голови Чернівців Олексія Каспрука. Відставку мера підтримали 29 депутатів.

Як повідомляли, конфлікт між частиною депутатів міськради та міським головою тривав з місцевих виборів 2015 року, але особливо загострився наприкінці 2017 року після обрання секретарем міськради представника партії «Рідне місто» Василя Продана.

Чернівецький міський голова Олексій Каспрук подав судовий позов із вимогою визнати рішення про його відставку незаконним.

23 квітня 2019 року Чернівецький окружний адміністративний суд визнав незаконною відставку міського голови Чернівців Олексія Каспрука.

Loading...
Loading...
Loading...