Новини » Політика

«Легендарний захисник Новоросії» засуджений у Росії до 13 років колонії за зґвалтування і вбивство

Відомий польовий командир так званої ДНР Юрій Свиридов (позивний «Мачете») засуджений в Росії до 13 років колонії суворого режиму за зґвалтування і вбивство. Відповідне рішення прийняв Ростовський обласний суд, який розглядав справу бойовика.

Про це повідомляє ресурс Восточный Вариант.

Злочин стався у вересні 2017 року підконтрольному формуванням ДНР місті Горлівка. Жертвою Мачете була 32-річна росіянка Анастасія Ткачова, яка також служила в лавах незаконних збройних формувань ДНР і була його підлеглою. При цьому Ткачова була на пізньому терміні вагітності.

Після вбивства Юрій Свиридов був оголошений в розшук і деякий час переховувався, проте в березні 2018 був захоплений представниками збройних формувань ДНР.

22 березня територію заправки в Дебальцеве, де зі своїми людьми знаходився Юрій Свиридов, оточив загін польового командира з позивним «Вітер», який роззброїли «Мачете» і його людей. Після затримання вбивцю вивезли до Луганська, а потім передали російським правоохоронцям Ростовської області, де в результаті і відбувся суд.

Відразу після затримання «Мачете» багато бойовиків ДНР сприйняли справу проти польового командира сфабрикованою і стали виправдовувати Свиридова. Однак, прихильниця ДНР Юлія Скубаєва з Єнакієвого підтвердила, що Мачете дійсно вбив Анастасію Ткачову. За її словами, конфлікт стався через наркотики, які вживав Юрій Свиридов.

Юрій Свиридов воював на боці незаконних формувань з самого початку військового конфлікту в 2014 році і вважався одним з найближчих соратників російського диверсанта Ігоря Гіркіна (Стрелкова).

«Цікаво, що на відміну від інших беззаконня, Юрія Свиридова не стали судити в ЛДНР, а вивезли в Ростов і судили там. Мабуть, для надійності. Так завершилася кар’єра чергового легендарного захисника Новоросії», – іронізував політичний експерт Денис Казанский у Facebook.

Loading...