live
Новини » Економіка 83

Кандидат у президенти Єврокомісії заявив, що Nord Stream 2 потрібно заблокувати

Будівництво газопроводу "Північний потік-2". Фото: EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Проект газопроводу Nord Stream 2 шкодить інтересам ЄС і його потрібно заблокувати, аби зменшити залежність від російського газу.

Про це заявив кандидат від Європейської народної партії (ЄНП) на посаду президента Єврокомісії Манфред Вебер в інтерв’ю польському виданню Polska Times, – передає Укрінформ.

«Я противник цього проекту. Він суперечить інтересам Євросоюзу, оскільки збільшує залежність від російських енергоносіїв. Натомість ми потребуємо більшої незалежності від російського газу. Як голова Єврокомісії я застосую усі можливі положення, щоб заблокувати «Північний потік-2», – підкреслив Вебер.

Відповідаючи на запитання, що таким чином він виступає проти офіційної позиції німецького уряду, Вернер зауважив, що він кандидує на цю посаду не від Німеччини, а від ЄНП.

«Європа – це 28 країн. Думаючи про Європу, ми повинні замислитися про незалежність від російського газу», – підкреслив Вебер.

Він зауважив, що з цього приводу ведуться «складні дискусії» з французькими та німецькими політиками та іншими європейськими лідерами.

Нагадаємо, проект Nord Stream 2 передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додачу до «Північного потоку», який вже діє. Як передбачається, потужність другої гілки Nord Stream 2 становитиме 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина – понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро.

Газопровід будує російський «Газпром» спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва Nord Stream 2 через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками Nord Stream 2 є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. Втім, у Німеччині заявляють, що проект економічний, а не політичний.

Loading...
Loading...
Loading...