Новини » Політика 23 квітня, 2019, 10:43
Фінішна пряма: Рада продовжила роботу над поправками до «мовного» закону із 1833-ї
ZIK
ZIK

Народні депутати продовжили роботу над поправками до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної із розгляду 1833-ї поправки.

Як зазначив під час пленарного засідання Верховної ради України, яке транслює телеканал ZIK, голова ВРУ Андрій Парубій, ухвалити проект закону у другому читанні ВРУ зможе у четвер, 25 квітня.

Голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький нагадав, яким буде порядок розгляду. З його слів, після того, як рада пройде всі поправки до законопроекту, Комітет збереться, щоб врахувати побажання народних депутатів. Він запросив керівників груп та фракцій на засідання Комітету для того, щоб узгодити остаточний варіант, який буде винесено на голосування у зал.

«Вірю у те, що закон ми приймемо. Особливо приємно те, що Президент Петро Порошенко сказав, що його фракція підтримає цей законопроект і він його підпише. Лідер президентських перегонів Володимир Зеленський сказав, що він підтримує статус і розвиток української мови. Це вселяє надію у нас, у те, що ми нарешті ту прогалину, яка у нас виникла після того, як закон, прийнятий ще 1989 року, було скасовано, ми заповнимо. Приймемо демократичний закон, який жодним чином не буде загрожувати людям, які спілкуються іншими мовами, жодним чином не буде впливати на приватну сферу спілкування, але захистить українську мову в Українській державі», – наголосив Микола Княжицький.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроект у другому читанні. До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Як повідомляли, голова ВРУ Андрій Парубій заявляв, що Верховна Рада України може ухвалити «мовний» закон ще цього тижня, у четвер, 25 квітня.

Спікер назвав, хто у ВРУ готовий підтримати законопроект про мову.

Додамо, штаб Володимира Зеленського пропонує свій варіант розвитку української мови.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 21:58 :59