Новини » Суспільство 23 квітня, 2019, 15:50
Арт-скандал: Роботу українського скульптора Дмитра Іва привласнила невідома шахрайка
<nbsp;>

Фотографія роботи відомого українського скульптора Дмитра Іва «Адам і Єва» вже кілька років гуляє Інтернетом під іншою назвою та авторством.

Як вдалося з’ясувати, скульптура Дмитра Іва з’явилася на багатьох іноземних порталах, присвячених мистецтву ще у 2011 році. Наприклад, іспанський веб-ресурс Сultura Inquieta опублікував фото «Адама і Єви» з іншою назвою PAREJA DE SEMILLAS, що в перекладі означає «Пара насіння». На різних сайтах робота скульптора підписана як «Яблуко з насінням», «Сюрреалістична 3D дерев’яна скульптура». Але справа навіть не в тому, що зображення скульптури активно використовується в Інтернеті, а в тому, що авторство роботи присвоїла собі якась Ганна Міранда.

«Я був шокований, коли дізнався, що останні вісім років моя скульптура розгулює в Інтернеті під іншою назвою. Тільки на іспанському сайті culturainquieta.com переглядів моєї роботи більше 17 000. А підписана вона нікому невідомою Ганною Мірандою. Мій учитель завжди казав, що, якщо у тебе крадуть роботи, значить ти відбувся як професіонал своєї справи, але все-таки я вважаю, що це неправильно і люди повинні знати ім’я справжнього автора роботи», – вважає Дмитро Ів.

За найскромнішими підрахунками, понад 300 000 разів за останні вісім років роботу скульптора перепостили під фейковим авторством. Арт-менеджер Дмитра Іва з Лондона Ірина Зурейкі вважає, що Ганна Міранда порушила закон про авторські права. Зараз проводиться розслідування цієї справи і вже пред’явлені претензії до сайтів, що розмістили фото роботи харківського скульптора під іншим ім’ям і назвою.

«Це художнє шахрайство світового масштабу! Ми звертаємося безпосередньо до власників веб-сайтів, до Інтернет-провайдерів, не просто блокувати сторінки з розміщеною на них фейковою інформацією про автора роботи, а й відновити репутацію Дмитра Іва, як скульптора», – зазначила Ірина Зурейкі.

Дмитро Ів створив скульптуру «Адам і Єва» ще десять років тому, сфотографував її і виклав на своєму сайті. На фото зображена авторська композиція, яка показує половинку яблука із зображеними на ній фігурами чоловіки і жінки. Відтоді його робота об’їздила безліч виставок, а зараз експонується в київському аутлет-містечку Мануфактура. Роботи майстра є в Росії та Італії, а також в колекції французької співачки Патриції Каас. У 2015 році його робота «Жага свободи» стала срібним призером фестивалю сучасного мистецтва «Passion For Freedom» в Лондоні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 23:22 :07