Новини » Суспільство 23 квітня, 2019, 14:23
45-ногий Ктулху: Вчені знайшли рештки стародавньої безхребетної тварини
Ілюстрація: Elissa Martin, Yale Peabody Museum of Natural History
Ілюстрація: Elissa Martin, Yale Peabody Museum of Natural History

Палеонтологи з Великобританії та США у покладах силурійського періоду знайшли останки древньої тварини, яку назвали Sollasina cthulhu через неймовірну схожість зі страховиськом Ктулху, яке «створив» Говард Філіпс Лавкрафт у своєму фентезі-світі.

Цей химерний організм є предком морських огірків – тих самі голотурій, які є представниками численного підтипу ехінозой. Про це повідомляє Phys.org.

Отримавши скам’янілість, дослідники шліфували її шар за шаром і фотографували роботу на кожній стадії. Отримані зображення зрізів допомогли сформувати точну комп’ютерну модель. Також цей метод шліфування дозволив ідентифікувати внутрішнє кільце, яке розпізнали як частину судинної системи, яку тварина використовувала для переміщення.

Учені створили точну 3-D комп’ютерну реконструкцію скам’янілості віком 430 мільйонів років, це дозволило ідентифікувати новий вид. Хоч рештки сягають лише до трьох сентиментів, сама істота була набагато більша завдяки численним щупальцям, яких у неї аж 45. Вони ж слугували їй ногами і допомагали «ловити» їжу.

Sollasina cthulhu відноситься до класу вимерлих голкошкірих палеозою і мезозою Ophiocistioidea. До слова, кільцеподібна структура ніколи не була описана в цій групі раніше. При цьому Ктулху найближчий до голотурій, а не до морських їжаків, як вважалося раніше.

Ктулху – стародавнє божество, яке вперше описав Говарда Філіппса Лавкрафта в оповіданні «Поклик Ктулху». Згідно з його творами, Ктулху спить у підводному місті Р’льехе, однак він прокинеться, коли зірки займуть певне положення. Характерною рисою чудовиська є голова у формі восьминога.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 23:45 :02