Новини » Політика 22 квітня, 2019, 15:51
Законопроект про народовладдя може бути спробою втечі від відповідальності, – політолог
ZIK
ZIK

Попри великий запит у суспільстві, ідея із народовладдям, яку пропонує команда Зеленського, може бути спробою втечі від відповідальності. Таким чином можна тікати від ухвалення непопулярних рішень, посилаючись на вибір громадян.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив політолог Андрій Кислинський.

Він наголосив: озвучений командою Зеленського законопроект про народовладдя може бути лише спробою втекти від відповідальності.

«Попри існуючий запит у суспільстві, це може бути й технологією. Якщо, наприклад, країні потрібно зробити якусь непопулярну річ, винести це на широкий загал, а потім не ухвалювати, посилаючись на виборців», – зауважив експерт.

Тож він переконаний: це може бути роллю, яку намагатиметься грати новообраний президент.

«Однак, насправді, є запит на такі речі. Суспільство змінилося. Якщо раніше люди були необізнаними у певних політичних процесах і, фактично, делегували свою волю обранцям, зараз у нас практично кожен вже є фахівцем – читає стрічку у Facebook, дивиться новинні канали і має свою думку з того чи іншого приводу», – вважає Кислинський.

Тому, на його думку, такі пропозиції будуть затребуваними у суспільстві.

У свою чергу політичний консультант Андрій Вальчишин зазначив: у передвиборчій програмі Зеленського вказувались обіцянки, виконання частини яких є нескладними з точки зору правової реалізації. Законодавчих змін на рівні Верховної Ради було б достатньо для їх втілення.

«Як це робити Зеленському в умовах, коли в нього немає власного парламенту? Тут є два шляхи, перший – змінювати парламент. Ми знаємо, що цей сценарій уже розглядається. Як кажуть члени його команди, для цього підготовані певні політичні підстави. Другий момент – спробувати домовитись із нинішнім парламентом – десь шантажем, десь пряником», – переконаний Вальчишин.

Адже, на його думку, для Зеленського дуже важливо продемонструвати результати у перші 3-4 місяці.

«Якщо цього не буде, історія про погані уряд та парламент уже не спрацює», – підкреслив Вальчишин.

Як повідомлялось раніше, у штабі Володимира Зеленського заявляли, що розробляють законопроект про народовладдя.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 05:54 :19