Новини » Економіка 22 квітня, 2019, 2:37
Таран про ймовірну компенсацію Коломойському 2 млрд за «Приват»: Зеленський не розуміє ризиків

Політолог Віктор Таран оцінив внутрішню соціально-економічну ситуацію України у випадку, коли за позовом Ігоря Коломойського треба буде виплатити компенсацію за ПриватБанк у розмірі 2 млрд доларів.

Про це він повідомляє «Прямий».

Таран зазначив: «Державний бюджет України – 41 мільярд доларів. В цьому році ми маємо віддати 15 мільярдів. Золотовалютний запас – 20 мільярдів. Але чистими – 10. Все інше – це цінні папери, перекредитування, тобто паперовий флуд. Він дуже добрий, бо він макроекономічно стабілізує, але його неможливо віддати. Тому ми маємо віддати більше, ніж у нас є. І тут треба ще додатково віддати ще 2 мільярди».

«Ми програємо повноцінно апеляцію. І на осінь ми отримаємо – не дай Боже, звичайно, цей сценарій – ми можемо отримати непрогнозовану ситуацію в економіці, коли знову курс у нас поскаче. Я навіть про загрозу з Росією не буду говорити. Це окрема історія. Я беру внутрішню соціально-економічну ситуацію. І в цій ситуації на кого він буде спиратися? Чи на Росію і на дешевий газ, чи на олігархів, щоб вони його на каналах висвітлювали? Чи він буде спиратися на громадянське суспільство?

Але тоді треба казати правду. Тарифи я не знижу, того я не буду робити. І тоді той дутий рейтинг піде вниз. І ці ямки, які зараз на дорозі затягуються, вони почнуть розтягуватися, і в людей почне зовсім інша реакція виходити. Тому я йому дуже не заздрю. Я хочу зрозуміти, як він буде з цього виходити. І складається таке враження, що ні він цього не розуміє, ні те, що показав Денис Бігус, що в нього є не команда, а чотири штаби, які між собою змагаються. Це зовсім інші люди – від колишніх «регіоналів» до команди «95 кварталу». Ми бачили в п’ятницю цей «злив». Я не розумію, яка це буде Україна, що він буде робити. І думаю, якраз цей місяць, що він буде мовчати, він буде так само всередині цю пертурбацію робити. Але часу немає, суспільство вимагає…», – сказав він.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації «Приватбанку».

В Окружному адмінсуді прокоментували рішення щодо «Приватбанку». Суддя-речник заявив, що рішення суду прийняли у зв’язку з тим, що відповідачі не довели правомірності зарахування банку до неплатоспроможних.

Як повідомляли, НБУ збирається оскаржувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо «Приватбанку». У Міністерстві фінансів готуються до подання апеляції на рішення суду щодо незаконної націоналізації «Приватбанку».

Президент України Петро Порошенко заявив, що скасування націоналізації «Приватбанку» загрожує дефолтом і новою економічною кризою.

Президент скликав нараду в РНБО через судове рішення щодо «Приватбанку» і дав низку доручень.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 02:13 :19