Новини » Політика 22 квітня, 2019, 12:31
У мережі «ОПОРА» назвали найпоширеніше порушення на виборах
ZIK
ZIK

Під час першого туру президентських виборів спостерігачі ГМ «ОПОРА» зафіксували, що на 14,5% виборчих дільниць були спроби видати бюлетень без пред'явлення паспорту громадянина України. Втім, вже в ході другого туру це порушення зменшилося майже втричі.

Про це під час брифінгу мережі «ОПОРА» щодо паралельного підрахунку голосів, який транслював телеканал ZIK, заявив аналітик ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут.

«Ми здійснювали спостереження на репрезентативній кількості дільниць. Фіксували статистику порушень, робили якісну оцінку дня голосування. Відсотковий підрахунок порушень стосується не лише тих дільниць, де були присутні наші спостерігачі, а загалом по Україні», – каже експерт.

Під час голосування другого туру не було подій, які могли б сформувати недовіру до виборчого процесу, говорить аналітик ГМ «ОПОРА».

«Проте від одної виборчої кампанії до іншої повторюються ті самі проблеми. Хоч загалом голосування минуло у спокійній атмосфері, ми маємо задуматися над тим, щоб мінімізувати систематичні порушення», – зазначає Олександр Неберикут.

Крім того, він розповів, які порушення на виборчих дільницях фіксувалися найчастіше.

«Найчастіше порушення стосувалися спроби видачі бюлетеня без пред'явлення відповідного документу – паспорту громадянина України. Таких випадків учора було 5,5%», — розповідає аналітик.

Для порівняння, під час першого туру виборів порушень цього типу фахівці ГМ «ОПОРА» зафіксували аж 14,5% відсотків.

«Це означає, що на 14,5% виборчих дільниць траплялися такі інциденти. Щодо більшості з цих випадків справ не порушено», – коментує експерт.

Олександр Неберикут відзначає позитивну тенденцію до зменшення одного із найпопулярніших правопорушень під час виборів.

«Зважаючи на те, що кількість правопорушень зменшилася, ми можемо вбачати в цьому ефект від інформаційної роботи. Все ж таки багато говорили про те, що протягом останніх виборчих циклів це найбільше порушення. Проблема навіть не в спробі фальсифікувати чи зумисно вплинути на результати волевиявлення, а практикою взаємостосунків між членами виборчих комісій і виборцями в межах невеликих населених пунктів. Очевидно, важливо, аби були прецеденти притягнення до відповідальності. Тоді, можливо, проблему вдасться подолати більш ефективно», – додає Неберикут.

Нагадаємо, координатор виборчих програм ГМ «ОПОРА» Ольга Айвазовська заявила, що іноді виборчі кампанії не відповідали нормам закону, зокрема, у тій частині, де йдеться про фінансування кампанії, використання ЗМІ, Інтернету, соціальних мереж для агітації.


Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 08:19 :37