Новини » Світ 22 квітня, 2019, 18:30
У джунглях Гватемали знайшли унікальний об’єкт майя
Фото: www.sciencemag.org
Фото: www.sciencemag.org

У Гватемалі відкрили найбільшу майстерню майя, в якій виготовляли статуетки, що відіграли величезну роль в політиці та економіці цього народу. Майстерня припинила своє існування понад 1000 років тому.

Про це повідомляє Sciencemag.org.

Відкриття було зроблено випадково. Археолог з університету Уінтроп у США Брент Вудфілл довідався від своїх друзів, які проводили будівельні роботи на своїй ділянці у в Кобані (Гватемала), про цікаві знахідки. Через кілька місяців він і його колеги провели розкопки. Хоча майстерня була зруйнована під час будівництва, вченим вдалося виявити понад 400 фрагментів статуеток, форм, в яких їх створювали, і тисячі фрагментів кераміки – більше, ніж у будь-якій іншій відомій майянській майстерні.

Статуетки відігравали надзвичайно важливу роль у політиці та економіці майя. Фахівці вважають, що місцева знать дарувала їх союзникам для зміцнення взаємовідносин, а також як видиму ознаку союзу. Майстерня, ймовірно, працювала у 750-900 роках. Це дуже важливі дані, оскільки раніше вважалося, що в середині VIII століття в цьому районі не було важливого міського центру. Цікаво, що майстерня не тільки не занепала, але навіть розвину свою діяльність у той час, коли були знищені навколишні міста та розпочалася, триваюча три століття, стагнація світу майя. Це, у свою чергу, означає, що виявлена майстерня може дати відповіді на важливі запитання щодо періоду занепаду та пов’язані із ним політичні й економічні зміни цивілізації майя.

Нагадаємо, під час будівництва метро у Греції були знайдені археологічні артефакти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 09:55 :36