Новини » Політика 22 квітня, 2019, 11:24
У даних, які надходять до ЦВК, ми не бачимо порушень, – Сліпачук
ZIK
ZIK

Варто привітати усіх, хто брав безпосередню участь в організації і роботі виборчого процесу в Україні 21 квітня. Звісно, попереду буде ще одна кампанія, але вже до парламенту і всі до неї будуть готовими. Що ж до самої Центральній виборчій комісії, порушень наразі не зафіксували, попри те, що вчора лунали повідомлення про них на місцях.

Про це на брифінгу Центральної виборчої комісії, який транслювався в ефірі телеканалу ZIK, говорила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

«Центральній виборчій комісії та усім, хто допомагав на місцях, вдалося дуже багато 21 квітня. Адже ми змогли зламати стереотип, що ЦВК є інструментом маніпуляції і фальсифікації, який багато років існував і формувався в суспільній свідомості», – сказала Сліпачук.

За її словами, цьогоріч вдалося довести, що ЦВК є інституцією, яка перебуває на боці закону.

«Ми змогли отримати схвальні відгуки міжнародних спостерігачів. І найважливіше, ми змогли повернути довіру наших виборців до виборчого процесу. Станом на десяту годину ранку на табло у ЦВК є вже 95,01 відсотка оброблених електронних протоколів. Це вперше в Україні на такому рівні відбувається підрахунок голосів. Ба більше, ми вже сьогодні очікуємо перші комісії і перші оригінали протоколів», – зазначила вона.

Також вона наголосила, що також отримали оперативні дані від закордонного округу. І очікують на протоколи, щоб підвести підсумки.

«Я вітаю нас всіх із цим результатом і думаю, що попереду, справді, буде ще одна цікава виборча кампанія і ми до неї будемо готові ще краще, ніж до президентської. Щодо порушень, не знаю, як справа на місцях, але у нас в ЦВК все добре. Ми наразі не бачимо підстав для того, щоб вчорашні повідомлення про можливі порушення мали вплив на результати голосування. Тому ми чекаємо вже на перші оригінальні протоколи, які сьогодні до нас будуть везти окружні комісії», – прокоментувала Сліпачук.

До слова, Центральна виборча комісія опрацювала 93.63% електронних протоколів другого туру виборів Президента України.

За результатами лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,17% виборців. Петро Порошенка має 24.50% голосів виборців.

Зеленський перемагає в усіх областях України, крім Львівської, де Порошенко набирає 63,09%.

Водночас 2,32% виборчих бюлетенів визнано недійсними.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 03:51 :27