Новини » Світ 22 квітня, 2019, 17:37
США заборонили купувати іранську нафту ще вісьмом країнам
Нафтовий танкер. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Нафтовий танкер. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Адміністрація США припинить дію усіх винятків, що дозволяли деяким країнам закуповувати іранську нафту, незважаючи на запроваджені проти Тегерана санкції минулого року.

Про це заявив державний секретар США Майк Помпео під час брифінгу у Вашингтоні, повідомляє Укрінформ.

«Оголошую, що ми більше не надаватимемо жодних винятків. Ми й надалі примушуватимемо до дотримання санкцій і слідкуватимемо за їх виконанням. Будь-яка держава або юридична особа, що має відносини з Іраном, повинна уважно оцінити свою діяльність, оскільки ризики будуть не вартими переваг», – сказав Помпео.

Він зазначив, що оновлений санкційний режим набере чинності 2 травня й матиме на меті звести експорт іранської нафти до нуля. «Мета залишається простою: позбавити незаконний режим коштів, які він використовує для дестабілізації Близького Сходу протягом останніх чотирьох десятиліть й заохотити Іран поводитися як нормальна країна», – зазначив держсекретар.

За словами Помпео, США разом з іншими державами-експортерами нафти домовилися підтримувати достатньо високу пропозицію нафти, аби не створювати складнощів на ринку. «Ми дуже ретельно ухвалювали це рішення, аби упевнитися в стабільності ринків. США вели постійні дискусії із союзниками й партнерами, щоб допомогти їм відмовитися від іранської нафти на користь альтернатив», – зауважив він.

Як відомо, до переліку держав, яким дозволялося безкарно закуповувати іранську нафту, із минулого року належали: Китай, Греція, Індія, Італія, Японія, Південна Корея, Тайвань й Туреччина.

Додамо, раніше США запровадили нові санкції проти режиму Мадуро у Венесуелі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 04:03 :07