Скажи «ні» статевій нерівності – КМДА ініціює створення «Гендерного паспорта»

Київська міська державна адміністрація (КМДА) ініціює створення «Гендерного паспорта міста Києва». Цей інформаційний інструмент буде застосовуватись для моніторингу стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Про це повідомила прес-служба КМДА у Facebook.

«Гендерний паспорт» дозволяє дослідити ступінь рівності у доступі до ресурсів, роботи, економічних, освітніх, фінансових, соціальних послуг, повноважень щодо прийняття рішень, контролю над активами, станом дотримання прав і свобод», – розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.

За словами чиновниці, «Гендерний паспорт» дозволить збирати й аналізувати статистичну інформацію, розробляти та поступово удосконалювати як індикатори, так і саму методологію оцінки стану забезпечення рівних прав та можливостей киян.

Мета створення «Гендерного паспорта»: оцінити становище жінок та чоловіків, визначити особливості та особливі потреби щодо захисту їхніх прав; визначити специфіку потреб вразливих верств населення з десегрегацією на жінок та чоловіків; проаналізувати потреби жінок та чоловіків у різних сферах гуманітарного простору (освітні та медичні потреби, соціальні послуги і соціальний захист); проаналізувати рівень фінансового забезпечення потреб жінок та чоловіків у різних сферах; проаналізувати питання наявності та ефективності заходів з протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.

У КМДА уточнили, що «Гендерний паспорт» працює на основі акумулювання, обробки й аналізу статистичної інформації, даних опитувань, самооцінок респондентів, вторинного аналізу інформації з інших джерел.

Наразі «Гендерний паспорт м. Києва» на стадії розробки. Для цього створюється робоча група у складі профільних управлінь КМДА, депутатів Київради, представників НГО (ГС «Українські жінки», ГС «Спілка жінок України», ГО «Бюро суспільного розвитку»), науково-дослідних інститутів, ЗМІ тощо.

Loading...