Новини » Спорт 22 квітня, 2019, 3:40
СБК «Львів» cтав останнім півфіналістом жіночої баскетбольної Суперліги
Баскетболістки СБК «Львів» вирвали у БК «Франківськ-ПНУ» путівку в півфінал Суперліги / ldufk.edu.ua

У Івано-Франківську відбувся вирішальний матч плей-оф за вихід у півфінал жіночої Суперліги України, в якому місцева команда «Франківськ-ПНУ» приймала СБК «Львів». У надзвичайно драматичній кінцівці гри переможцями стали баскетболістки СБК «Львіва» (83:81), які тепер у півфіналі зустрінуться з чинними чемпіонками України – БК «Київ-Баскетом».

Вирішальний матч чвертьфінального етапу змагань господарки розпочали з ривка – 6:0, повідомляє ldufk.edu.ua. Перші очки СБК «Львів», кольори якого захищає чимало студенток Львівського державного університету фізичної культури, принесла Христина Філевич, а невдовзі після влучного триочкового Ольги Краснікової рахунок став 8:6 на користь «Франківська-ПНУ». Ще один досвідчений гравець «Львова» Марія Дубас у середині чверті могла вирівняти становище, але влучила лише один з двох штрафних – 8:7. Натомість її партнерка по команді Христина Філевич двічі поспіль влучила здалеку (8:13), на що Оля Сівакова з «Франківська-ПНУ» відповіла одним «трульником» – 11:13.

Включилася в гру і американська легіонерка господарок Уро-Ніле, закинувши два з фолом – 14:13. Дубас відповіда результативним проходом (14:15), а її тезка Ковтун закинула середній кидок – 14:17. Гра на зустрічних курсах продовжувалася, а перед самісінькою сиреною про закінчення першої чверті гравець «Франківська-ПНУ» Дарина Дубровська ще й влучила триочковий – 23:19.

На початку другої чверті львівські баскетболістки відновили статус-кво – 23:23 (відзначилися Марія Ковтун і Марія Дубас). Христина Філевич і Тетяна Юркевічус обмінялися триочковими – 26:26. Та ж Юркевічус вивела «Франківськ-ПНУ» вперед (28:26), на що наставник «Львова» Ірина Кленіна відповіла тайм-аутом. Філевич вкотре у грі зрівняла рахунок (28:28), але Вероніка Космач влучила трульник – 31:28. Настав час нашої Марії Ковтун реалізувати чотири поспіль штрафних – 31:32. Та вкотре Юркевічус схилила шальки терезів на користь господарок – 33:32. «Львів» ще раз бере тайм-аут, але цього разу він більше пішов на користь господаркам, які були трохи влучнішими за львів’янок. Відтак, саме «Франківськ-ПНУ» пішов на велику перерву з гандикапом у шість очок – 46:40. У господарок у першій половині гри Уро-Ніле набрала 14 очок, Юркевічус – 11, у львівській команді найрезультативнішими були Христина Філевич (21 очко) і Марія Ковтун (11).

На початку третьої чверті команди обмінялися результативними атаками, а коли Тетяна Юркевічус закинула черговий триочковий (55:44), наставник «Львова» Ірина Кленіна попросила тайм-аут. Подіяло – Марія Ковтун влучила з фолом (55:47). Невдовзі Уро-Ніле закинула здалеку (58:47). Після сумнівного фолу нашому капітанові Марії Дубас нерви здали у самої Ірини Кленіної, за що судді «нагородили» її технічним фолом. Стало зрозуміло, що цю гру за таких умов витягнути гостям буде вкрай складно.

На щастя, баскетболістки «Львова» рук не опустили, а відчайдушно боролися за кожен м’яч. Під завісу третьої чверті вони скоротили відставання до двох очок (64:62). А от з фолами у трьох гравців «Львова» ситуація стала критичною: Дубас і Марія Ковтун – по чотири, Філевич – три. Ще й Вікторія Бабич через травму не помічник нашій команді на цій стадії змагань. У суперниць перед вирішальним періодом не було жодної баскетболістки із чотирма фолами: Уро-Ніле, Юркевічус і Космач – мали по три персональних зауваження.

На початку четвертої чверті гості з міста Лева доволі швидко зрівняли рахунок (66:66) і далі розпочалися уже звичні для цього поєдинку гойдалки. У середині чверті нашій команді завдяки зусиллям Марії Ковтун вдалося відірватися на чотири пункти – 68:72. Але Космач реалізувала два штрафних – 70:72. У кого ж будуть міцнішими нерви? За 2 хвилини і 45 секунд до фінальної сирени після влучного триочкового Дарини Дубровської «Франківськ-ПНУ» впритул підібрався до «Львова» – 75:76. Наша Філевич відповіла кидком з-під щита (75:78) за 1 хвилину та 51 секунду до закінчення гри. А за хвилину до сирени неспортивний фол отримала капітан «Львова» Марія Дубас, для котрої гра закінчилася передчасно. Її на майданчику замінила Анжела Зволяк, а головний тренер «Львова» взяла тайм-аут перед визначальним моментом гри.

Після хвилинної паузи Сівакова і Уро-Ніле реалізували усі штрафні кидки (79:78), на що наша Ольга Краснікова відповіла влучним триочковим (79:81). А от зі штрафними кидками у Ольги у надзвичайно відповідальний момент гри не склалося – два промахи. Цим подарунком відразу скористалася Тетяна Юркевічус – 81:81.

Наставник «Львова» Ірина Кленіна тут же взяла тайм-аут, аби намалювати своїм підопічним схему останньої атаки. Спрацювало – Христина Філевич закидає і приносить «Львову» таку вистраждану перемогу – 83:81. Є – півфінал, перша гра якого завтра, 23 квітня, відбудеться у Львові. У іншому півфіналі бердянська «Чайка-ДЮСШ» зустрінеться з київським «Динамо-НПУ».

2019-05-23 19:45 :55