Новини » Політика

Розділення ДФС через суд оскаржують уже троє осіб

Державна фіскальна служба України. Фото: rbc.ua

Проведення конкурсів на обрання голів Державної податкової та Державної митної служб, які передують розділенню Державної фіскальної служби, оскаржують через суди вже троє осіб.

Про це повідомив офіційний представник бізнесу на засіданнях Комісії з питань вищого корпусу державної служби з проведення конкурсів на голів ДПС та ДМС Ярослав Романчук, передає Громадське.

За його словами, наразі ці конкурси оскаржує депутат від «БПП» Андрій Антонищак, колишній харківський обласний голова Станіслав Денисюк і повторно до суду звернувся Роман Насіров.

«Кількість позивачів, які на конкурс на голів Митної служби та Податкової служби не подавалися, але хочуть заблокувати його – збільшилась. Бій який ми повинні виграти, якщо ми хочемо реформувати ДФС», – прокоментувала нові судові позови міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

18 квітня суд заблокував проведення конкурсу на голову Митної служби.

10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.

Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи – митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Loading...